V benešovské nemocnici Rudolfa a Stefanie se v současné době léčí 54 covidových pacientů. Na odděleních JIP a ARO jsou obsazena všechna intenzivní lůžka. Potvrdil to mluvčí nemocnice Petr Ballek.

O něco lepší je situace na běžných covidových odděleních, kde je obsazenost lůžek zhruba 85 procent. „A jsme připraveni kapacitu ještě o přibližně dalších deset lůžek navýšit,“ uvedl mluvčí.

Možnosti nemocnice ovšem nelimituje pouze počet lůžek, jde především o zdravotnický personál, pečující o hospitalizované pacienty. V pracovní neschopnosti je v současné době devětapadesát zaměstnanců. U osmi z nich přitom testy potvrdily nákazu.

Podle mluvčího je však nemocnice stále schopna poskytnout akutní péči všem pacientům bez omezení. „Čekací doba na ambulancích je ale prodloužena kvůli extrémního vytížení veškerého personálu nemocnice,“ upozornil Ballek.

Nemocnice rovněž až do odvolání odložila neakutní operace.

Covid oddělní na úkor dětských lůžek  
Horšící se epidemická situaci a nedostatek lůžek pro těžké případy nákazy covidem-19 řeší Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov vytvořením nového covidového oddělení. Od soboty 27. února další takové vznikne na úkor dětského lůžkového oddělení. Ambulantní provoz, pohotovost a také novorozenecké oddělení budou fungovat dál bez omezení. „Pro děti, které budou vyžadovat hospitalizaci, máme zajištěnu péči v okolních nemocnicích,“ dodalo vedení ústavu.