Auto – moto klub v Benešově se zrodil registrací na Ministerstvu vnitra 24. ledna.
Hlavním iniciátorem, jeho propagátorem a zakládajícím členem je Miroslav Křeček z Benešova. Ve svých čtyřiapadesáti letech v motosportu také závodí a letos plánuje účast na patnácti závodech.

Hlavní zásady, na kterých by měl Benemoto endruro classic klub fungovat jsou zvyšování kondice členů klubu, propagace a reprezentace města Benešova, zapojení mladé generace do motosportu a předávání zkušeností.

„V neposlední řadě je to i dodržování dohodnutých pravidel a zásad fair play,“ připomněl Miroslav Křeček.
Benemoto klub, jehož název vyjadřuje ve zkratce slova benešovské motorky, má doposud kolem dvaceti pěti členů. Polovina z nich aktivně závodí.
Miroslav Křeček dokonce své motocykly půjčuje závodníkům. Sdružení je především orientované na starší motocykly, do budoucna však plánuje i okruhové závody cestovních aut.

Benemoto klub se již neoficiálně zúčastnil několika mezinárodních podniků a přivezl si výborné výsledky. V tuto chvíli členové klubu připravují na jaro stroje.
Vzkaz pro všechny zájemce, kteří by se chtěli připojit k Benemoto klubu zní: „Stačí být slušný, pracovitý a mít zájem o věc,“ vzkazuje Miroslav Křeček.
Redakci Benešovského deníku navštívil iniciátor vzniku neziskové organizace občanského sdružení „Benemoto klub“ Miroslav Křeček a odpověděl nám na pár otázek.

Kde se zrodil tento nápad?
Jsem dlouholetý propagátor historických motocyklů a motosportu v Benešově. S kamarády jsme se účastnili několika mezinárodních podniků zatím neoficiální formou. Proto jsme oslovili ministerstvo vnitra, jestli by nám povolilo občanské sdružení neziskovou organizaci.

Kdo stál u zrodu tohoto nápadu?
Nejspíš já, a pak tedy ti nejvěrnější, nejbližší a nejzapálenější do tohoto sportu, jako Jarda Dvořák, nebo můj syn a další a další.

Bude se platit něco za členství ve vaší organizaci?
Musíme udělat nějakou zakládající schůzi, ale počítáme tak se sto korunami ročně. Takový vstupní symbolický příspěvek.

Máte nějaké prostory, kde se budete scházet?
Zatím bohužel ne, vše je o financích. Doposud se vše dělo v mé firmě, nebo v jejích prostorách. Uvidíme jak se to vše bude vyvíjet. Pronajmout si prostory to jsou investice do ochranky, alarmu v dnešní době je veliký stupeň kriminality.

Jak budete financovat váš moto klub?
Doposud jsem vše financoval sám. Jezdí se na mých motocyklech, kterých mám připravených v současné době asi deset. Kamarádi si pouze kupují benzín a zaplatí si startovné a nezletilým startovné platím já.

Máte nějaké sponzory?
Bohužel ne, budeme o tom teprve jednat. Budeme žádat o podporu město.

Jak se o vás mohou dozvědět případní zájemci?
Zatím máme obecné webové stránky, kam dáváme příspěvky. Časem samozřejmě chceme spustit naše webové stránky.

Budete se věnovat i závodním autům?
Co se týče závodních aut, tak mám něco rozestavěného. Zkusili bychom jet nějaký vytrvalostní závod cestovních aut v Brně.

Co plánujete do budoucna?

Zima je dlouhá takže dokončujeme motocykly, které máme rozpracované. Už máme připravený i náhradní motor, který budeme vozit sebou, kdyby se to náhodou někomu rozpadlo. Doposud jsme sebou vozili i náhradní motocykl. Plánujeme bojovou a kondiční přípravu.

Jaké jsou hlavní zásady Benemoto endruro classic klubu?
Jak už jsem řekl. Mělo by jít o zvyšování kondice členů klubu, propagace a reprezentace města Benešova, zapojení mladé generace do motosportu a předávání zkušeností. Ale především je to dodržování dohodnutých pravidel a zásad fair play, a připomínka zlaté éry českého moto sportu v 60. až 80. letech, kdy čeští sportovci dobývali na českých strojích světové a evropské tituly.

VIZITKA
Miroslav Křeček se narodil 29. 12. 1957 ve Vlašimi. Jeho největším koníčkem je motosport, dále pěší turistika, zahrada a příroda. Vystudoval Střední průmyslovou stavební školu ve Vlašimi. Na vysokou školu, při takto náročném koníčku jako je motosport, příliš mnoho času nezbývalo, tudíž jí musel ukončit. Po vojně se dostal do přeboru Rudých hvězd, kde měl od ministerstva vnitra velice dobré zázemí pro motosport.