Už v pondělí 25. dubna o tom na jednání středočeských zastupitelů informovala hejtmanka Petra Pecková s tím, že kraj sdělil ústřednímu krizovému štábu, že takové využití nedoporučuje. Stejný postoj vyjadřuje také benešovská radnice.

„K takové možnosti se samozřejmě stavíme zamítavě,“ uvedl benešovský starosta Jaroslav Hlavnička s tím, že radní města zašlou nesouhlasný otevřený dopis ministru vnitra Vítu Rakušanovi. „Ten se podle mého soudu úplně zbláznil,“ poznamenal starosta, který podle svých slov věří, že snad nikoho nemůže vážně napadnou umístit tak kontroverzní komunitu do veřejného prostoru centra města, kde se nachází největší benešovská základní a mateřská škola i veřejné koupaliště.

V Benešově byly historicky dvoje kasárna, Táborská a Pražská. Po roce 1990 ale armáda Benešov opustila. Táborská kasárna s pozemkem pětadvacet hektarů získalo bezúplatně město, vojsko si dále ponechalo hlavní budovu Pražských kasáren. Rekonstruovalo ji pro ubytování profesionálních vojáků, ale později objekt úplně opustilo. Jeho správcem se místo ministerstva obrany stalo ministerstvo vnitra. Benešov přitom marně usiloval o navrácení historicky městského majetku, kdy bylo ve hře například přemístění katastrálního úřadu, celního úřadu nebo okresního soudu. Nic z toho se ale nerealizovalo.

Naposledy se o budově hovořilo v souvislosti s uprchlíky v únoru roku 2016. Ministerstvo vnitra tam tehdy zamýšlelo umístit nové azylové zařízení. Ve městě, kde žije zhruba 16 tisíc lidí, se po tomto oznámení okamžitě vzedmula obrovská vlna odporu. Vznikla protestní petice požadující vyloučení města ze seznamu ministerstva vnitra, kterou podepsalo přes 19 tisíc lidí. Ministerstvo vnitra poté Benešov ze seznamu míst vhodných pro azylové tábory vyškrtlo. Teď, jak se zdá, podobnou myšlenku znovu oživilo.