„Cílem je zpřístupnit bezplatné testování na infekci HIV a žloutenku typu B a C, případně syfilis a tím předejít pozdnímu odhalení infekce,“ připomněla sociální pracovnice Kateřina Altová z Oddělení sociálních služeb MěÚ Benešov s tím, že zastřešující organizací kampaně je Státní zdravotní ústav.

Letos se koná už sedmý ročník a zapojí se do něj v celé republice nejen státní, soukromé i neziskové organizace nabízející testování na infekci HIV, ale také vybraná pracoviště zabývající se žloutenkou a příjicí.

Evropský testovací týden podle Kateřiny Altové nabízí ideální příležitost, jak odhalit počátky HIV. To je podstatné pro její léčbu a zajištění dalšího kvalitního života. „Čím dříve je infekce odhalena, tím účinněji odpovídá tělo pacienta na léčbu. Tím se také předchází se nežádoucím komplikacím,“ připomněla odbornice.

Evropský testovací týden bude probíhat od pátku 22. do 29. listopadu a v neděli 1. prosince na něj naváže Světový den boje proti AIDS.

V Benešově se akce uskuteční v objektu Krajské hygienické stanice v Černoleské ulici 2053 ve středu 27. listopadu od 8 do 17 hodin. „Zájemci o testování nemusí být na lačno,“ upozornila pracovnice benešovského pracoviště Zdravotního ústavu.