Ježíškovu kancelář do Benešova přivezl Děpold Czernin. Ten stojí za projektem, který má do české kotliny navrátit tradiční pojetí Vánoc, adventu a také podobu bytosti, která obdarovává děti. Spolek, který k tomu vznikl, se proto jmenuje příznačně - Náš Ježíšek - Spolek pro tradiční Vánoce.

Základem Ježíškovy nebeské kanceláře vyvedené, jak jinak, v modré barvě, je malý dřevěný domek, v němž se ukrývá dřevěný stroj, jakási primitivní novinářská rotačka. V ní je umístěný na válcích „nekonečný“ dopisní papír s motivem Ježíška. A právě na něj návštěvníci, tedy nejen děti, píší svá přání.

„Loni jsme dosáhli českého rekordu 615 metrů dopisu na jednom místě. Bylo to v Brně na zelném trhu,“ uvedl na benešovském Masarykově náměstí Děpold Czernin s tím, že tentokrát Ježíškovy kanceláře budou na deseti místech v celém Česku. Vedle Benešova i v Brně, Praze, Jičíně, Táboře, Ústí nad Labem, Nymburku, Ostravě, Humpolci a také v Českém centru ve Vídni.

„Každý, kdo napíše Ježíškovi, musí pak ještě přetočit papír a zazvonit zvonečkem, což je signál pro anděly, kteří psaní donesou Ježíškovi,“ dodal Děpold Czernin a připomněl, že loni si děti nejspíš nejčastěji přály Lego.

Ale úplně přesně si organizátor Ježíškovy kanceláře vzpomíná také na vzkaz chlapce, který si pak se slzami v očích četla i jeho maminka. Ta se před tím zlobila na tatínka, ať toho kluka vezme a jdou už pryč. „V dopise stálo: Milý ježíšku, prosím, ať je maminka zase zdravá a ať se s tatínkem mají rádi. A mě prosím to Lego!“ dodal Děpold Czernin a tím, že ta chvilka, kdy se chlapec zdržel v Ježíškově kanceláři, za to rodičům opravdu stála.