„Tohle řešení je naprojektované už nejméně deset let,“ upozornil místostarosta Roman Tichovský. „Bohužel jsme na něj nikdy neměli dost peněz. Vždycky dostaly přednost jiné, důležitější stavby,“ přiznal Tichovský.

Nové parkoviště vyroste za lékárnou projektovanou Ladislavem Lábusem v ulici Na Bezděkově s typickou svou zeleno – žlutou barvou v místě, kde už nyní stává až 35 vozů.

Nad stávající parkovací plochou vyroste další, stejně velká. Parkoviště tak bude v podstatě dvoupodlažní. V projektu se navíc počítá s tím, že podle potřeby a především možností města, lze v budoucnu na místě postavit ještě třetí parkovací podlaží.

„Více ale už ne. Nebyly by splněny hygienické podmínky. Objekt by totiž způsoboval problémy s osluněním bytů v nedalekých panelových domech,“ řekl Tichovský.

Zatímco do spodní části nového parkoviště zajedou motoristé z Bezručovy ulice, horní podlaží bude přístupné z ulice Na Bezděkově, přes vjezd kolem zmiňované lékárny. Stejnou přístupovou cestu by zdolávala auta i na případné třetí parkovací podlaží.

Parkoviště v sídlišti vymezeném ulicemi Na Bezděkově, Vlašimskou, Zapovou a Hráského, by mělo začít sloužit automobilistům ve druhé polovině roku, nejspíš v listopadu. Místo v něm najde celkem 70 aut, dvakrát více, než nyní.

Parkoviště bude volně přístupné, bez závory a také bez povinnosti platit parkovné. Takový systém by měl vydržet až do doby, než bude mít každý byt v uvedeném sídlišti jedno parkovací místo.

„Pak zavedeme systém parkovacích zón,“ slíbil místostarosta Roman Tichovský.