Na poradu se dostavili lidé začlenění do přípravného týmu oslav. V něm jsou zastoupeny spolky a složky města, které by do organizace mohly nějak promluvit. Samotné oslavy začnou napřesrok v lednu plesem města.

„Ale hlavní část oslav se odehraje o víkendu v polovině září. Program by měl obsahovat koncert i přednášku nebo velice oblíbený videomaping,“ plánuje místostarosta s tím, že zatím není nic přesně stanoveno. „V září už bychom ale chtěli mít jasno o celé dramaturgii,“ řekl Zdeněk Zahradníček.

Zatímco místo i termín připomínky založení města jsou jasné, slavit by se mělo na Masarykově náměstí, o stáří Benešova se to říci nedá.

„Existující prameny dokládají, že naše město vzniklo v květnu 1219 až 1223,“ připomněl místostarosta s tím, že existuje ještě jeden údaj, který tvrdí, že Benešov vznikl už v roce 1070. K tomu ale existují jen odkazy na odkazy z různých pramenů.

„Je to něco takového, jako když Jára Cimrman navštívil Liptákov a datum jeho návštěvy určil docent Vozáb pomocí rozpadu radioaktivního uhlíku z nečistoty na jeho botách. Stalo se to tedy plus minus 200 let,“ doplnil žertem starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.