V pořadí už třetí pracovnicí pověřenou stykem s novináři je od začátku roku Veronika Kondrátová, vedoucí oddělení komunikace, IT a managementu kvality na Odboru vnitřních věcí.

Ta na postu vystřídala teprve před několika týdny mluvčí Gabrielu Škoulovou, jinak také bývalou policistku. Její názor na ukončení práce pro benešovskou radnici Deník nemá. Mobil žena nezvedla, na volání nereagovala. „Důvodů pro ukončení spolupráce s paní Škoulovou bylo více,“ řekl místostarosta Benešova Jiří Švadlena, ale neupřesnil to. „Byla ve zkušební době, nesplnila očekávání, která jsme do ní vkládali. Proto jsme s ní novou pracovní smlouvu už neuzavřeli,“ uvedl místostarosta.

Obdobně dopadla i její předchůdkyně, Martina Vachtlová. Někdejší redaktorka Jiskry, se stala mluvčí nečekaně. A stejným způsobem tuhle práci ukončila. „Byla jsem na radnici na dohodu o pracovní činnosti na dobu určitou s ukončením v lednu,“ uvedla na dotaz Deníku Vachtlová.

Její konec práce pro radnici vysvětlil také místostarosta Jiří Švadlena. „Vyhlásili jsme na pozici mluvčího výběrové řízení, kterého se zúčastnila i paní Vachtlová, ale přednost jsme tehdy dali jiné uchazečce, paní Škoulové,“ vysvětlil místostarosta Benešova Jiří Švadlena.

Úplně první ženou, která začala pracovat na radnici pro předávání zpráv novinářům, byla ještě v dobách starosty Jaroslava Hlavničky Soňa Vanhoecke. V pozici mluvčí ale skončila v lednu 2016, krátce po příchodu nového vedení města v čele se starostou Petrem Hostkem. Ten si, jako bývalý ředitel benešovské nemocnice s sebou na radnici přivedl pro práci s novináři Petra Ballka, mluvčího nemocnice.

Ballek dál zůstal zaměstnancem nemocnice a nikdy se oficiálně mluvčím benešovské radnice nestal, i když jeho práci krátce suploval. Soňa Vanhoecke ani Petr Ballek se k minulosti nevyjádřili.