„V tuto chvíli čekáme, jaký bude o program zájem. V případě většího zájmu jsou v plánu i další možnosti zabezpečení kol,“ řekl Jindřich Bulan z odboru vnitřních věcí v Benešově.

Služba je pro zájemce zdarma a obnáší registraci jízdního kola do centrálního registru městských policií v České republice. Ve chvíli, kdy zloděj ukradne bicykl je totiž jeho majitel často v důkazní krizi. Sice ví, že kolo je jeho, ale nedokáže to nijak prokázat. „Proto obyvatelům nabízíme, že jejich jízdní kolo nafotíme, označíme a zaregistrujeme,“ doplnil Jindřich Bulan. Celý proces trvá zhruba 15 minut. Zájemcům stačí, když si domluví termín na služebně benešovské městské policie.Město Benešov je v okresu jediné, které tuto službu nabízí. A to i přesto, že krádeže jízdních kol tady řeší minimálně. Se zloději bicyklů se příliš nesetkávají ani ve Vlašimi, v Sázavě, ve Voticích či v Týnci nad Sázavou. Kvůli tomu, a taky pro malý zájem obyvatelů, proto ještě tuto službu nezavedli. Někde ale o tom alespoň uvažují. „Možná se do budoucna k programu také přidáme,“ řekl Tomáš Klenovec, velitel týnecké městské policie.

Také ve Vlašimi nevylučují, že by službu občanům mohli v budoucnu nabízet. „Vše ale především záleží na potřebě obyvatelů. Když se budou po službě poptávat, budeme nad programem uvažovat,“ řekl Tomáš Vondráček z mediálního a kulturního oddělení ve Vlašimi. Naopak ve Voticích již nad programem zabezpečování kol uvažují, což potvrdil velitel votických strážníků Luboš Bindl. V Sázavě o službě vědí, zatím ji ale neplánují.