Zahájení stavebních prací se odehraje přímo v křižovatce Tyršovy s Husovou ulicí. A to samozřejmě také znamená, že auta od toho okamžiku neprojedou jak ulicí Tyršovou ak do centra nezatočí vlevo k Masarykovu náměstí řidiči přijíždějící od gymnázia Husovou ulicí.

Samotný start prací se bude týkat odkrytí vozovky a rekonstrukce kanalizacei vodovodu. Předpokládané ukončení celé stavební akce, která by se měla zastavit u křižovatky s ulicí Dukelskou, tedy u budovy katastru plánuje investor, město Benešov na konci října 2018.

První etapa by podle plánů radnice měla skončit příští rok 13. března a práce zahrnují především rekonstrukci inženýrských sítí, kanalizace a vodovodu.

Druhá etapa prací je naplánovaná se začátkem ve čtvrtek 14. března příštího roku. „Týkat se to bude úseku od křižovatky s ulicí Dukelskou po křižovatku s ulicí Husovou a termín ukončení prací je stanovený na pondělí 15. října 2018,“ upřesnila Veronika Kondrátová.

Během druhé etapy stavební firmy opraví veškerý povrch v Tyršově ulici, tedy jak prostor pro automobily, tak pro pěší. Je proto jasné, že Tyršova ulice bude až do podzimu příštího roku jedním velkým staveništěm a pohyb v něm bude omezený. To bude platit nejen pro řidiče vozidel, ale také chodce. „Bude omezena možnost chůze v celé šíři pěší zóny,“ upozornila mluvčí.

Chodci dostanou k užívání koridor, z něhož bude možné vstupovat do jednotlivých objektů. Radnice ale současně upozorňuje na to, že bude docházet i k dalším omezením a dočasným krátkodobým přerušením dopravy v dalších místech. To by však stavebníci měli předem a včas oznámit veřejnosti.