Vlašimským vyznavačům kultury pod širým nebem svítá od loňska naděje na lepší časy. Zimní stadion u řeky Blanice, jen desítky metrů od původního letního kina, totiž město koupilo od tělovýchovné jednoty Spartak Vlašim. Provozovat sportoviště jako zimní stadion je ale pro město s 12 tisíci obyvateli poměrně luxus. V lokalitě Na Lukách totiž Vlašim nový krytý zimní stadion už má.

A tak se s koupí sportoviště, kde je v zimě veřejné bruslení, nabízela i otázka, co s částečně krytým prostorem. K celkovému zakrytí a vytvoření haly chybělo málo.

close Veřejné bruslení na zimním stadionu ve Vlašimi na konci roku 2015. info Zdroj: Karel Chlumec zoom_in Využití prostoru původního zimního stadionu pro letní kino se přímo nabízí.

„Plátno by mělo být tam, co jsou nyní trestné lavice a diváci by seděli proti němu na tribuně,“ vysvětlil záměr Zdeněk Dvořák, vedoucí investic Městského úřadu Vlašim.

Vznik letního kina kvituje také Ladislav Jenšík, provozovatel kamenných kin ve Vlašimi a Benešově. Ten vlašimské kino provozoval 35 let. „Z toho, že ve Vlašimi bude znovu letní kino, mám skutečně radost,“ uvedl Jenšík.

Nové letní kino by u vlašimské Blanice mělo přivítat první diváky už v létě.