Vlašimským vyznavačům kultury pod širým nebem svítá od loňska naděje na lepší časy. Zimní stadion u řeky Blanice, jen desítky metrů od původního letního kina, totiž město koupilo od tělovýchovné jednoty Spartak Vlašim. Provozovat sportoviště jako zimní stadion je ale pro město s 12 tisíci obyvateli poměrně luxus. V lokalitě Na Lukách totiž Vlašim nový krytý zimní stadion už má.

A tak se s koupí sportoviště, kde je v zimě veřejné bruslení, nabízela i otázka, co s částečně krytým prostorem. K celkovému zakrytí a vytvoření haly chybělo málo.

Veřejné bruslení na zimním stadionu ve Vlašimi na konci roku 2015.Využití prostoru původního zimního stadionu pro letní kino se přímo nabízí.

„Plátno by mělo být tam, co jsou nyní trestné lavice a diváci by seděli proti němu na tribuně,“ vysvětlil záměr Zdeněk Dvořák, vedoucí investic Městského úřadu Vlašim.

Vznik letního kina kvituje také Ladislav Jenšík, provozovatel kamenných kin ve Vlašimi a Benešově. Ten vlašimské kino provozoval 35 let. „Z toho, že ve Vlašimi bude znovu letní kino, mám skutečně radost,“ uvedl Jenšík.

Nové letní kino by u vlašimské Blanice mělo přivítat první diváky už v létě.