Dát lidem na invalidních vozíčcích novou šanci, inspirovat je. To je základní smysl akce s názvem Den pro všechny motorkáře, kterou na poslední červencový den připravují v RÚ Kladruby.
„Nechceme nové křížky u silnic,“ představuje další motto akce, na níž se spolupodílejí například i občanské sdružení Adrenalin bez barier a Motoklub vozíčkářů ČR Štěpánka Foxová, fyzioterapeutka, která si setkání bývalých klientů – motorkářů vymyslela. „Setkání se ponese v duchu motorkářského srazu. Bude však zároveň Open, tedy otevřené pro veřejnost. Samozřejmě také pro motorkáře ať už zdravé, či „přeražené“, kteří prošli ústavem a dál jezdí na různě upravených strojích,“ vysvětlila Foxová.
Každý z účastníků si proto bude moci vyzkoušet čtyřkolky, které do Kladrub přivezou ti, kteří dříve jezdili na motocyklech, ale úraz jim už toto hobby neumožňuje.
Kladrubský Den pro všechny motorkáře má upozornit na zbytečné hazardování na silnicích. Měl by i poukázat na skutečnost, že ne vždy nese vinu na nehodě motorkář, ale že je to právě ten, kdo bývá často obětí bezohledných řidičů automobilů.
Program se soutěžemi o let balonem, živou hudbou kapel Rock Wonder a Black Hill a ohňovou show skupiny Infinitos začne 31. července na ústavním hřišti v 15 hodin a jeho ukončení předpokládají organizátoři před půlnocí. Podávat se samozřejmě budou jen nealko nápoje včetně piva.