Na co se můžete těšit v čísle 34/2018?

Rozhovor: Když Vlasta Chromá, vdova po prvním polistopadovém starostovi Benešova přemýšlí, co se tehdy před půl stoletím v Československu stalo, přiznává, že to bylo nečekané. Byl mír a na válku už nikdo nemyslel. Že do svobodné vlasti vtrhnou okupanti, se sice dalo čekat, přesto tomu nikdo nevěřil.

- Souhrn 7+1 NEJ událostí z minulého týdne.

Život na Benešovsku: Nový profil má zlepšit kvalitu vzdělávání.

Miminka narozená v minulých dnech.

Retro seriály: Retro pohlednice (Revolta byla v osmašedesátém pouze na papíře a na zdech). Spolužáci (Základní škola Neveklov, třída 8.A v roce 1967. Základní devítiletá škola Týnec nad Sázavou, pravděpodobně osmá třída v roce 1973.)

Zpravodajství: Nezadlužujte nás, apelují na vládu osobnosti regionů. Schodek 50 miliard je příliš velký.

- Kompletní přehled kulturních a společenských akcí na Benešovsku.

Fotbalové návraty Benešovského deníku: Tentokrát z roku 2008.

- Životní situace: Ve spolupráci s odborníky jsme pro vás připravili sérii témat a nejčastějších dotazů v dané oblasti. V prvním díle nazvaném Životní situace vám přinášíme rady z oblasti: stavba a stěhování, svatba, rodinné situace, auta. Přečtěte si téma týdne.

Recepty: 3x zmrzlinové dezerty. 

- Speciál Hasiči kolem nás: Dorost bojoval v lotyšské Valce. Hasiči v Petroupimi mají historickou stříkačku se startovací klikou. Hasiči radí: Jak zabezpečit byt nebo dům před dovolenou.

- Ze sportu jsme pro vás vybrali: Souhrn 7+1 NEJ sportovních událostí. Rozhovor s Jaroslavem Němecem z Kolína, který nastřílel celkem dvaapadesát ligových branek, s týmem Bohemians Praha získal v roce 1983 titul pro mistra republiky. Navléknout na sebe mohl také dres národního celku. 

- A na závěr obrazem. Fotoohlédnutí za několika událostmi: V Nesperách se slavily narozeniny. Při festivalu Benešov city live vstoupila ve středu 15. srpna kapela Czech Floyd. Lidé se bavili na tradičním rockovém festivalu v Líšně. Výtěžek z hudebního festivalu ve Zvěstově pomůže k opravě místního zámku.

Fotogalerie: V Nesperách se slavily narozeniny

Fotogalerie: Czech Floyd na benešovském Masarykově náměstí.

Fotogalerie: Lidé se bavili na tradičním rockovém festivalu v Líšně

Fotogalerie: Peníze z festivalu použijí na opravy zámku

close Benešovský týden. info Zdroj: archiv VLM zoom_in  

Ani týdeník však nelze vytvářet bez spolupráce s vámi, čtenáři. Budeme rádi, když nás upozorníte na zajímavosti ve vašem okolí, na zajímavé lidi, na akce, které se u vás konají, když nám pošlete zajímavé fotografie. Nejlépe na e-mailovou adresu: redakce.benesovsky@denik.cz. Děkujeme!

close Předplatné týdeníku Benešovský týden. info Zdroj: archiv VLM zoom_in