Na co se můžete těšit v čísle 26/2018?

- Rozhovor s vedoucí vlašimské pobočky Muzea Podblanicka Veronikou Hanusovou, která o své práci říká, že je svobodná, někdy až objevitelská.

- Češi, letní sběrači. Víte o tom, že Češi jsou mistři ve sbírání hub a borůvek? Z lesů si loni odnesli plody za 6,6 miliardy korun.

- Souhrn 7+1 NEJ událostí z minulého týdne.

- Ze života spolků: v Mateřském centru Hvězdička v Benešově se bude v létě cvičit, tábořit i uklízet, pozvánka na Allmara Open festival v Miřeticích a další tipy. 

- Miminka narozená v minulých dnech v benešovské porodnici.

- Retro seriály: spolužáci (2x ZDŠ Týnec nad Sázavou), pohlednice z minulosti (osobnosti Nemocnice Rudolfa a Stefanie v Benešově), fotbalové retro (historické ohlédnutí za děním v Divišově, Chotýšanech, Choceradech, Voticích a připomenutí neveklovského týmu Marná snaha na turnaji v plážové kopané v Plzni).

- Kompletní přehled kulturních a společenských akcí na Benešovsku.

- Deník nám fandí: obrazem představujeme stolní tenisty TJ Sokol Ostředek.

- Kam s dětmi za dobré vysvědčení. Přečtěte si téma týdne se vzpomínkami lektorky tance a učitelky Blanky Takáčové na školní léta.

- Užitečné rady: pěstování bambusu, 3x recept na ovocné knedlíky.

- Speciál Hasiči kolem nás: úvodní kolo Benešovské hasičské ligy odstartuje v sobotu 30. června v Drahňovicích.

- Ze sportu jsme pro vás vybrali: zprávy z benešovské kopané, nové kabiny oslaví fotbalový Neveklov ligou, rozhovor s bojovníkem Danielem Brunclíkem, jehož čeká největší zápas MMA v pražské O2 aréně.

- A na závěr obrazem. Fotoohlédnutí za několika událostmi: oslavy 700 let Týnce nad Sázavou, Open Door Hospital fest v Benešově, nostalgický vlak v Týnci nad Sázavou, začátek žní na Benešovsku.

Fotogalerie: Lidé v Týnci nad Sázavou slavili 700 let svého města

close Benešovský týden. info Zdroj: archiv VLM zoom_in

Ani týdeník však nelze vytvářet bez spolupráce s vámi, čtenáři. Budeme rádi, když nás upozorníte na zajímavosti ve vašem okolí, na zajímavé lidi, na akce, které se u vás konají, když nám pošlete zajímavé fotografie. Nejlépe na e-mailovou adresu: redakce.benesovsky@denik.cz. Děkujeme!

close Předplatné týdeníku Benešovský týden. info Zdroj: archiv VLM zoom_in