Na co se můžete těšit v čísle 24/2018?

- Rozhovor se spisovatelem Milošem Urbanem, který má na kontě řadu knih, například Sedmikostelí, Lord Mord, Stín katedrály, Boletus Arcanus nebo Hastrman, která se v letošním roce objevila na stříbrném plátně.

- Radost jménem novorozeně. Víte o tom, že v Česku se loni narodilo 114 tisíc dětí. Kde jich přišlo na svět nejvíc? A kde ani jediné?

- Souhrn 7+1 NEJ událostí z minulého týdne.

- Ze života spolků: benešovské mažoretky uspěly v prvním kole národního šampionátu, koncert Jiřího Stivína přispěl na hospicovou péči v režii organizace Ruah, jak je to se sběrem plastových víček ve Farní charitě ve Vlašimi

- Miminka narozená v minulých dnech v benešovské porodnici.

- Retro seriály: spolužáci a učitelé (škola v Ostředku, II. ZDŠ Benešov Jiráskova), pohlednice z minulosti (benešovská nemocnice v těžkých časech), fotbalové retro (hráči Poříčí nad Sázavou, Kondrace, Votic, Chocerad či Vlašimi).

- Kompletní přehled kulturních a společenských akcí na Benešovsku.

- Deník nám fandí: obrazem představujeme nohejbalisty SK Šacung Benešov.

- Dárci krve zachraňují životy. Přečtěte si téma týdne s příběhem mistostarostky Bukovan Blanky Štikarové.

- Užitečné rady: jícha - malý zázrak pro vaši zahradu, 3x recept na gril.

- Speciál Hasiči kolem nás: historické vozidlo i soutěže, to bude hasičský dětský den v Heřmaničkách.

- Ze sportu jsme pro vás vybrali: pozvánka na cyklistický závod Česko jede Sázava, rozhovor s fotbalovým rozhodčím Benešovského deníku Michalem Šímou

- A na závěr obrazem. Fotoohlédnutí za několika událostmi: dětská olympiáda v Peceradech, cyklistický závod Blanický cyklorytíř, festival Routa na Hrádku, slavnostní předávání vysvědčení maturantům benešovského gymnázia.

Benešovský týden.

Ani týdeník však nelze vytvářet bez spolupráce s vámi, čtenáři. Budeme rádi, když nás upozorníte na zajímavosti ve vašem okolí, na zajímavé lidi, na akce, které se u vás konají, když nám pošlete zajímavé fotografie. Nejlépe na e-mailovou adresu: redakce.benesovsky@denik.cz. Děkujeme!

Předplatné týdeníku Benešovský týden.