Konkrétně skončila uzavírka v rámci poslední etapy výstavby kruhového objezdu, kdy došlo na proměnu části silnice navazující na kruhovou křižovatku. Včetně přizpůsobení novým podmínkám – například tomu, že se před kruháčem hodně brzdí.

Byla s tím spojena uzavírka s objížďkou, jež řidiče naváděla z obchvatu přímo do zástavby. Nepříjemné to bylo jak pro řidiče, kteří se často nevyhnuli i citelnému zdržení, tak pro místní. Obzvlášť tíživá byla objížďka pro směr od Tábora na Prahu, vyznačená přímo ulicemi Benešova. V opačném směru se jezdilo přes osadu Pomněnice.

I když práce ještě pokračují, dlouhodobé omezení dopravy v podobě úplné uzavírky už nevyžadují. S tím se počítalo od počátku – a v sobotu odpoledne to potvrdil Martin Buček z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic ČR.

„Dopoledne jsme dokončili nové vodorovné značení a nová okružní křižovatka již byla jako celek uvedena do provozu v režimu předčasného užívání stavby,“ konstatoval. S tím, že i když opravy nadále pokračují, nepříjemné dopravní omezení bylo ukončeno. „Výrazně zasahovalo do plynulosti dopravy v regionu,“ připustil Buček.