LCD obrazovka s informačními klipy, dětský koutek, přebalovací pult, plošina pro vozíčkáře i bezbariérové sociální zařízení. Tím se chlubili při slavnostním otevírání recepce zrekonstruované policejní služebny dopravního inspektorátu a zbraní v ulici K Pazderně v pondělí 3. března policejní představitelé. Po ceremoniálu záhy čekárnu a kontaktní přepážku pro veřejnost zase uzamkli.
Občané, kteří si potřebují vyřídit záležitosti týkající se zbraní, šlapou dále po schodech do patra na Inspektorát zbraní, střeliva, výbušnin a drog, kde je vyhovující zázemí. Zrovna tak případní hříšníci, kteří jdou k protokolu za dopravní přestupek. Ty jinak vyřizuje odbor dopravy benešovské radnice.
„Na přijetí civilního pracovníka recepce nemáme tabulkové místo,“ připustila benešovská policejní mluvčí Zuzana Stránská s tím, že zaměstnání by bylo vhodné i pro důchodce nebo zdravotně postiženého z řad bývalých policistů nebo hasičů, kteří také spadají pod resort ministerstva vnitra. „Připravuje se zřízení recepce v sídle kriminálky v Čechově ulici, kam se výhledově přestěhuje i cizinecká policie. Také se chystá rekonstrukce obvodního oddělení v Čechticích,“ upřesnila okresní mluvčí.
Na tom, kdo rozhodl o vybudování recepce za statisíce korun na periferii Benešova, i když by byla spíše potřeba na obvodním oddělení v Jiráskově ulici, se mluvčí nadřízených složek neshodli. Kraj odkázal na okres nebo ministerstvo vnitra. Ministerské tiskové oddělení označilo jako rozhodující orgán policejní prezidium. Jeho mluvčí zase upozornil, že výběr byl v kompetenci Středočeské správy PČR, respektive jejího stavebně ubytovacího odboru.