Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Úsměv je klíčem k lidským srdcím, říká Bohunka Zemanová

Benešov - A tímto heslem se zástupkyně ředitele společnosti Posázaví o.p.s. taky sama řídí. Úsměv pro ni znamená dobrou náladu a optimismus, kterými se snaží „nakazit" i lidi kolem sebe. „Chtěla bych, aby se lidé usmívali, byli pozitivní a aby si uměli víc vážit života. Jsme na světe jen krátce, tak proč si to znepříjemňovat. Měli bychom si užívat a nelitovat žádného dne, protože život může skončit během vteřiny," říká.

17.12.2015
SDÍLEJ:

Bohunka Zemanová.Foto: Václav Pošmurný

Úsměv je její zbraní proti drobným neúspěchům, smutku, špatné náladě, ale i jazykové bariéře. „Stává se mi to hodně v zahraničí – i když neumím jazyk dané země, stačí se pousmát a rázem se s každým ‚domluvím'. S úsměvem padají zábrany. Hodně mi v životě pomáhá, i když ho občas taky ztrácím," přiznává. Úsměv a dobrá nálada jí pomáhají také při navazování kontaktů a jednáních s partnery společnosti Posázaví o.p.s., kteří se aktivně zapojují do rozvoje regionu kolem řeky Sázavy. Právě ten je totiž cílem organizace, jejíž barvy Bohunka Zemanová hájí.

Vystudovala ovocnictví – vinařství na Střední zemědělské technické škole v Mělníku. V oboru pracovala jen krátce, náhoda pak nasměrovala její profesní kariéru úplně jinam. Po mateřské dovolené nastoupila v roce 2000 jako administrativní pracovnice na obecní úřad v Chotýšanech. Postupně začala pronikat do tajů veřejné správy a „přestup" na pozici manažerky svazku obcí CHOPOS na sebe nenechal dlouho čekat. V roce 2004 přijala nabídku posílit tým nově vzniklé společnosti Posázaví o.p.s., o čtyři roky později se stala její ředitelkou a v současnosti je zástupkyní ředitele. Žádosti o dotace a granty, jednání se starosty, neziskovými organizacemi, podnikateli, ministerstvy… Začátky nebyly vůbec snadné. Nenechala se ale odradit a překážky zdolávala a zdolává způsobem sobě vlastním – s úsměvem. Oporou a jistotou jí jsou její dvě děti – David a Klára. Dávno už odrostli dětským střevíčkům a Bohunka je považuje za rovnocenné partnery, stejně jako svého životního partnera Vaška.

Výsledky péče o sad nebo vinohrad jsou podle Bohunky Zemanové vidět mnohem dřív než výsledky práce s lidmi. Přesto nelituje, že od původní profese zběhla. "Moje současná práce mě ohromně naplňuje a nabíjí. Mám kolem sebe lidi, zvlášť blízké spolupracovníky, které práce baví a na které se mohu vždy spolehnout," dodala. Pochvaluje si i spolupráci se zástupci samospráv, spolků, neziskových organizací, podnikateli a dalšími partnery v Posázaví, kterým není osud regionu lhostejný, a jsou mu ochotni věnovat víc, než jim ukládá jejich pracovní náplň.

Řemeslo spojené s přírodou ale úplně neopustila. Pojí ji s ním láska ke „všemu zelenému, co roste". Proto se ráda obklopuje květinami nejrůznějšího druhu (v kanceláři to občas vypadá jak v květinářství) a květinami ráda obdarovává i druhé. Energii jí bezpečně dodá také pobyt v teplých krajích a sluníčko. Ráda sáhne po dobré knize, ve které hledá nejen zábavu, ale také inspiraci. A v poslední době propadla sportu – hlavně tomu „kolečkovému". Není podle ní nic lepšího než se projet na kolečkových bruslích po pěkné stezce, nebo se s kolegy proběhnout po badmintonovém kurtu.

Jaroslava Tůmová

Autor: Redakce

17.12.2015
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

Konopiště bude patřit běžcům

Týnec nad Sázavou - Zájem o hlasování, vyšší než při posledních volbách, zaznamenali komisaři také ve volebním okrsku číslo 9, který je v hasičské zbrojnici.
6

OBRAZEM: Druhý volební den na Benešovsku

Obyvatelé gruzínského města Rustava navštívili Posázaví

Týnec nad Sázavou - Zástupci obyvatel gruzínského města Rustava zavítali tento týden do Týnce nad Sázavou, aby se blíže seznámili s fungováním obecně prospěšné společnosti Posázaví. Jejich úkolem, při návštěvě města na Benešovsku, bylo také získávání informací v oblasti spolupráce samosprávy s podnikateli, neziskovými organizacemi a občany. Kromě Týnce nad Sázavou navštívila gruzínská delegace i Prahu a Karlovy Vary.

Pro volby zůstala už jen oficiální místa

Benešovsko – Jen pozvolna se včera do některých volebních místností trousili voliči na Benešovsku. Ti hlasovali pouze na tradičních místech obcí či osad zapsaných na oficiálním seznamu volebních míst. Ještě před několika lety ale figurovaly mezi takovými místy dokonce i chatové osady. Například u Benešova Sayrayt nebo Pilátka.

Právě jsme se narodili

Benešov /FOTOGALERIE/ - Vážení rodiče, díky vstřícnosti porodnice v benešovské Nemocnici Rudolfa a Stefanie vám přinášíme fotografie nejmladších občánků. Tentokrát narozených ve 42. týdnu v roce 2017.

Účast byla velká. Chotýšanští voliči stáli na volby frontu

Chotýšany - Mnohem větší účast při pátečních volbách potvrdila volební komise v Chotýšanech. Dokonce se kolem čtvrté hodiny u volební místnosti vytvořila fronta voličů. "To se nám ještě nestalo, že by na volby lidé stáli frontu. Těší nás, že chodí mnohem více mladých," prozradila předsedkyně volební komise Jana Dessová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení