„Bydlím v ulici K Pazderně a všechna auta jezdí touto ulicí. Je úzká. Zaparkovaná auta stojí po obou stranách a projede pouze jedno auto. Nechci vám ani popisovat,  jak to zde vypadá, když se vyhýbají dvě auta a snaží se projet vedle sebe. Nebo že jsou právě žně a projíždí tu traktory John Deere s obilím  a podobně," postěžovala si  čtenářka Benešovského deníku Pavla F.

„Bylo by možné o tomto problému napsat? Jedná se mi o to, že je otázka času, kdy se tu něco stane. Zda by nebylo lepší dát zákaz parkování po jedné straně ulice, aby zde bylo místo na projetí dvou aut," navrhla minulý čtvrtek.

V pátek její písemný povzdech obdržela vedoucí oddělení silničního správního úřadu  Odboru výstavby a územního plánování benešovské radnice Beatrix Jiráňová a přislíbila se hned žádostí Pavly F. zabývat.

„V pondělí byl podnět obyvatelky posouzený ve spolupráci s Dopravním inspektorátem Policie ČR a v ulici K Pazderně bylo odsouhlaseno umístění dopravního značení Zákaz zastavení po jedné straně této ulice," konstatovala v úterý ráno Beatrix Jiráňová, vedoucí oddělení silničního správního úřadu.

„Tím dojde k regulaci parkování po jedné straně ulice, které umožní plynulejší provoz. Dopravní značení bude umístěné  s platností od středy 14. srpna," upřesnila vedoucí silničního správního úřadu.

Zmíněná dopravní značka byla od včerejšího rána už na místě a sedm dní před platností upozorňuje motoristy,  aby si na úpravu dopravního režimu zvykali. Platit bude do konce omezení na východním obchvatu.