Jenže teď, slovy Evana Evanse čili Louise de Funese 
z filmu Piti Piti Pa, se něco pokazilo. Kriminálník by to řekl jinak: ptáček začal zpívat.
Kdo spustil svou výpovědí vyšetřování, orgány činné 
v trestním řízení neuvedly. Jisté však je, že policisté z protikorupčního útvaru ve středních Čechách v rámci odhalování korupce ve sportu už z tohoto závažného deliktu obvinili pětadvacet lidí!

Známo ale není zatím ani to, zda některý z obviněných pochází z Benešovska.

Jisté však je to, že práci Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality dozoruje Okresní státní zastupitelství v Benešově.

Okresního státního zástupce Stanislava Nováka se ale zastihnout nepodařilo, protože byl právě jako žalobce u soudu.

Policistům se při vyšetřování, které se týká období od května do listopadu roku 2013 podařilo prokázat ovlivňování deseti soutěžních zápasů a to především ve středočeské I. B třídě.

V této soutěži hrají ve skupině D také týmy z Benešovska a to Sokol Teplýšovice, FK Fercom Týnec nad Sázavou, Sokol Kondrac, TJ Jawa Divišov, Sokol Zdislavice, Sokol Miřetice a do Benešovska by se dal počítat i TJ Sokol Sedlec-Prčice.

Jaroslav Ibehej, mluvčí Útvaru pro odhalování korupce a finanční kriminality už konkretizoval, že se obvinění týká pěti osob kvůli spáchání trestného činu podplácení. „Dalších dvacet osob je obviněno z trestného činu přijetí úplatku. Obvinění jsou fotbaloví funkcionáři, delegáti a rozhodčí," řekl mluvčí.
Jak ovlivňování výsledků sportovních utkání fungovalo? Klasicky. Penězovod začínal u bafuňářů. Stačilo, když šli štěstíčku trochu naproti a podplatili rozhodčí a delegáty. Rozhodčí pak „stáhli závory" a jeden z týmů neměl šanci jimi „projet k vítězství."

Jak daleko sport v Česku dokráčel, je patrné z informace vyšetřovatelů, kteří přišli i na to, že funkcionář podplácel jen pro to, aby rozhodčí nestranil druhému týmu a řídil utkání objektivně.

A kolik stálo jisté vítězství v I. B třídě? Několik tisíc korun. Samozřejmě placeno cash.

Sportovní ředitel Středočeského krajského fotbalového svazu Zdeněk Krajl je rozsahem obviněných i samotnou kauzou překvapen a podle včerejšího vyjádření serveru Aktuálně.cz se o něm dozvěděl právě až kvůli dotazu novinářů.

Stejně zaskočen byl včera také předseda Okresního fotbalového svazu Benešov Jan Voráček.

„Teď jsem se to dočetl v novinách, volali mi i z televize, ale já se k tomu nebudu vyjadřovat," řekl na dotaz Benešovského deníku včera odpoledne.
Obvinění jsou stíhání na svobodě a těm, co korumpovali, hrozí čtyři roky vězení nebo zákaz činnosti. Zkorumpovaní pak mohou za mřížemi strávit dva roky nebo je stát prostřednictvím soudu potrestá peněžitým trestem.