Potvrdil to i Karel Horák z úklidové firmy z Benešova. „Do konce roku máme již plno. Vždy je lepší, když se klient ozve několik měsíců dopředu. Na poslední chvíli se kvalitní úklid udělat nedá,“ řekl.

close Co dělat, když potřebujete uklidit a žádná firma nemá volno? info Zdroj: Deník zoom_in

Kliknutím zvětšíte.

To, že by měli zájemci o předvánoční úklid volat několik měsíců dopředu tvrdí i Martina Dohnalová z Bystřice, která vlastní úklidovou firmu Popelky v akci. Úklid v domácnostech zajišťuje její firma po celém Benešovsku, někdy i mimo okres. „Před Vánocemi toho přibývá více a více. Do konce roku máme plno. Proto se nyní s klienty domlouváme až na další rok,“ uvedla s tím, že objednání předvánočního úklidu je nejlepší zařídit během září.Předvánoční úklid celé domácnosti dělají pracovnice firmy většinou po celý den, asi osm hodin. Cena za úklid se pak vyšplhá na přibližně 1 500 korun ve chvíli, kdy v domácnosti uklízí jen jedna hospodyňka.

Podle Martiny Dohnalové jsou ale na kompletní úklid před Vánocemi potřeba minimálně dvě pracovnice. Vždy ale záleží zejména na domluvě se zákazníkem, který si určí, jak precizně chce mít uklizeno.