„Viděly jsme tam vánoční pečivo české, polské nebo německé. Se sestrou jsme si vybíraly máslové kousky a koupily si je na ochutnání,“ uvedla Hana Slámová, pedagožka z Benešova. Zatím neochutnala a nechává to až na ten správný čas. „Stejně si ale myslím, že domácí pečivo je domácí pečivo. Obzvlášť, když se dělá s láskou. Provoní byt a navodí atmosféru Vánoc,“ tvrdí.

Zaručeně české a čerstvé vánoční cukroví pečou například i učňové ze Střední odborné školy a Středního odborného učiliště na vlašimském zámku. Dřív, než odejdou na prázdniny, musí ho napéct půl tuny. A k tomu i stovky vánoček. Jejich mistrová Hana Semrádová jednu z osmi pramenů zvládne i s přípravou za půl minuty.

K takovému mistrovství musí její svěřenci teprve dorůst. Už před Vánoci ale budou muset upéct až tři sta pletených vánoček denně. „Když je k práci dítě vedené od rodičů doma, bývá šikovné i v učení. Ale máme tu i takové děti, které ani neví, co je to sítko,“ poznamenala zkušená mistrová s tím, že přes tyto okolnosti vyrobí učně velké množství druhů.

„Když počítáme i různé náplně, děláme dohromady třicet druhů,“ řekla učňovská mistrová Hana Semrádová. Obdobný názor sdílí také Martin Zvára, vedoucí učitel odborného výcviku vlašimské školy pro obory gastro. „Učňové, kteří si obor zvolí sami, jsou opravdu šikovní,“ potvrdil.

Jak jsou vlašimští učni šikovní dosud Hana Slámová nevěděla. Ale potvrdila, že když do Vlašimi pojede, určitě si něco koupí. „Už jen proto, abych podpořila české školství a šikovné české ručičky,“ dodala pedagožka, která v době, kdy měla malé děti, pekla kolem deseti druhů cukroví. Jednou to bylo dokonce druhů čtrnáct.  Recepty nevymýšlela, ale vyměňovala si je s kolegyněmi ve škole. „Dnes už peču jen dva druhy, hlavně to ale jsou vanilkové rohlíčky,“ dodala.

Ty má rád také vedoucí učitel odborného výcviku SOŠ a SOU Vlašim Martin Zvára. „Každý z kantorů naší školy si nějaké cukroví od učňů kupuje. Tradiční cukroví přesto stále pečeme doma. Nejraději mám třené rohlíčky,“ dodal vlašimský odborník.