Přesto, že veledílo zasmluvněné bývalým vedením radnice na konci jejich pobytu na radnici v roce 2018 přišlo město už na 14,85 milionu korun, není tato částka definitivní. Radní města totiž schválili dodatek, kterým na financování prací v uvedené ulici vyčlení další peníze. Jde o navýšení o částku téměř 587 tisíc korun.

Původní hodnota díla se tak zvýšila o čtyři procenta na konečných 15,437 milionu korun bez DPH. „Důvodem je, že se rozšířil rozsah prací. V původní dokumentaci nebyly chodníky k jednotlivým bytovým objektům,“ vysvětlil Roman Tichovský.

Podle starosty Jaroslava Hlavničky se jedná o část ulice přiléhající k Vlašimské ulici. „Jde o tu část s paneláky,“ připomněl s tím, že v původním projektu nebyly chodníky protažené až k samotným domům a to teď díky dodatku už jsou.

Jak už bylo uvedeno výš, o rekonstrukci nijak zajímavé ulice se zasloužilo bývalé vedení města. „Zapova ulice patří k těm s nejhorším povrchem a havarijní kanalizací a bylo v plánu rekonstruovat celou tuto část města,“ vysvětloval tehdejší starosta Petr Hostek.

To, že by se ulice opravovala kvůli hejtmance, Jaroslava Pokorná Jermanová, tehdejší radní Benešova, politička odmítla. „Zapova ulice se rekonstruuje na základě petice tamních občanů. Můj podpis pod ní není a rozhodně se tam nepracuje kvůli tomu, že tam bydlím,“ uvedla.