Neúplné oplocení areálu Mateřské školy Čtyřlístek v Bezručově ulici uprostřed sídliště a víceúčelové hřiště v sousedství vytvořily podmínky pro odhazování odpadků předškolákům a jejich rodičům před očima.
Na pozemku města se válely lahve od vína, krabičky od cigaret, zdeformované i nedopité umělohmotné lahve. V oplocení zela díra po vyraženém dílu pletiva.
„Tou dírou lezou sportovci, když jim na pozemek spadne míč. Obejít plot a dojít si pro něj brankou je asi moc náročné,“ povzdechla si přivolaná ředitelka Marie Blahová poté, co jednu ze zaměstnankyň předškolního zařízení upozornily maminky čekající na své ratolesti na cizí osobu fotografující nepořádek u školky. Doposud ukrýval poházené odpadky sníh.
„Plot je spravovaný už několikrát. Problémy začaly, když se postavilo hřiště,“ vysvětila ředitelka školky. Na pozemku vyčleněném ze školního areálu se po večerech schází mládež. „Ze začátku jsme nepořádek uklízeli sami. Po pár dnech ale objevil znovu. S dětmi tam vůbec nechodíme. Využíváme jinou část zahrady, ale kontrolujeme, jestli se tam neválí infekční stříkačky od narkomanů,“ dodala Marie Blahová s dovětkem, že čas od času požádají o úklid nepořádku technické služby.
„Pozeptám se na školském odboru, jestli školka dala požadavek na opravu plotu a postarám se o nápravu,“ přislíbil Josef Tulach, vedoucí odboru investic a majetku benešovské radnice. „Názorná“ pomůcka enviromentální výchovy, neboli péče o životní prostředí, snad z koutu mateřské školy zmizí.