Jejich sesunutí vlivem gravitace zabrání celkem sedm opěrných stěn. „Tři jsou navrženy palisádové a čtyři jako monolitické železobetonové,“ upřesnil Michal Janata, referent Odboru výstavby a územního plánování Městského úřadu Benešov.

V sousedství dálnice D1 vyrostou takříkajíc na zelené louce čtyři jednopodlažní výrobně skladovací haly s administrativním, sociálním a technickým zázemím. Haly budou mít výšku 12 metrů a pultovou střechu.

Zájemcům nabídnou plochu kolem 50 tisíc metrů čtverečních. Největší z nich bude mít téměř 20 tisíc metrů čtverečních. „Investiční náklady na stavbu u Ostředka jsou téměř miliardu korun,“ připomněl Radek Menšík, majitel UDI Group, která Sázava Logistics Park staví.

Parkoviště pro osobní automobily pojme 105 vozů a dalších 10 stání bude vyhrazeno pro auta osob těžce pohybově postižených.

Zázemí stavby nyní vytvoří 19 typizovaných stavebních buněk, mobilní WC, dočasné oplocení, mezideponie, sklad materiálu a mycí a oklepová rampa. Před vydáním kolaudačního souhlasu projde areál měsíčním zkušebním provozem.

„Nejpozději tři týdny před kolaudací bude předložen protokol o měření hluku, kterým bude prokázáno, že jsou dodrženy hygienické limity,“ dodal benešovský úředník.