Právě kvůli opravě kanalizace a vodovodu bude ulice rozkopaná. Podélně a kvůli odbočkám k domům i příčně. A proto tam vozidla nezajedou. S tím se budou muset vyrovnat nejen tamní obyvatelé, ale také řidiči zásobování.

Změna Tyršovy ulice přijde městskou kasu na částku do 50 milionů korun. Jedenadvacet milionů bude stát rekonstrukce odpadní stoky a vodovodu.
„Zatím počítáme s tím, že akci zaplatíme sami. Pokud bude nějaký dotační titul vypsaný, budeme se snažit podporu pro město získat," řekl Roman Tichovský.

Spuštění rekonstrukce Tyršovy třídy v úvodu příštího roku nahrává i skutečnost, že rozpočet Benešova letos přestane zatěžovat financování dalších velkých akcí, jakými je intenzifikace ČOV nebo odbahňování Konopišťského rybníka. Práce v Tyršově ulici budou mít za následek uzavření celé třídy, protože postupné budování není technologicky možné, nebo by bylo velmi obtížné a nákladné. Přístup do Tyršovy ulice budou mít během stavby pouze pěší. Podnikatelé, kterým v období budování mohou klesnout zisky, na jejich dorovnání od města nic nedostanou.

„To je dané zákonem," připomněl místostarosta.\

Rekonstrukce kanalizace a vodovodu a následné stavební práce na povrchu Tyršovy ulice by neměly trvat déle než rok, podle Romana Tichovského ale nejspíš potrvají nejvýše tři čtvrtě roku.

„Pro věc samotnou by bylo lepší, kdyby se inženýrské sítě opravovaly jeden rok a konečná úprava ulice dělala až rok následující. Provozem by se výkopy zhutnily a odpadly by případné následné opravy propadlých komunikací," míní Roman Tichovský, místostarosta Benešova.

V současné době je Tyršova ulice jednou z nejrušnějších v Benešově. Jenže zejména v dolní části, kolem křižovatky s Vnoučkovou ulicí tamní vozovku lemují úzké chodníky. V celé Tyršově ulici dokonce zcela chybí zeleň.

Podle vedení Benešova nebudou v nové Tyršově ulici chybět lavičky a také stromořadí. Stromy a lavičky budou při pohledu od východu, tedy od centra města, vpravo. Celou levou část totiž odstíní vysoké domy, zatímco do pravé bude v létě prát slunce a stínit tam budou stromy.
Tyršova ulice bude v nové podobě jednosměrná od sokolovny směrem k centru. Řidiči si na toto opatření zvykají už nyní, kdy jsou v ulici instalované přenosné dopravní značky.

Tyršův bulvár bude po dokončení pro auta také podstatně užší a bude mu chybět výškové oddělení vozovky od chodníku obrubníkem.