„Budeme o této situaci ještě jednat,“ potvrdil včera před schůzí městské rady místostarosta Roman Tichovský s tím, že žádost zhotovitele o prodloužení uzavírky leží na radnici už dlouho, ale předešlé vedení města ji raději neprojednalo. „Proto je ulice nyní uzavřená, i když na to není povolení,“ dodal Tichovský.

Co přesně stavbu opět zdrželo, není jasné. Benešovský deník ale zjistil, že jedním z problémů je i absence kamenných „prahů“, které mají „orámovat“ novou dlažbu v přechodu na asfalt do Husovy i spodní části Tyršovy ulice. Pokud by totiž dlažba, která je o něco výš než asfalt, zůstala bez zmiňovaných kamenných „zarážek,“ hrozilo by její poškození.

„Jednotlivé kostky by vozidla, ne hned, ale postupem času, při nájezdu i sjezdu z dláždění, posouvala směrem k asfaltu a nakonec by je úplně vyviklala,“ popsal hrozbu jeden z pracovníků na stavbě v Tyršově ulici.

V sále Hotelu Pošta se benešovské zastupitelstvo sešlo poprvé po třech letech. Zleva místostarosta Roman Tichovský, starosta Jaroslav Hlavnička a místostarosta Zdeněk Zahradníček.
Politici dají odměny potřebným

Zhotovitel stavby měl dílo dokončit už 1. září. To měla být pro provoz vozidel znovu uvolněna také celá uzavřená křižovatka Tyršovy a Husovy ulice.

„Do 18. ledna 2019 bude uzavřena Tyršova v úseku od křižovatky s ulicí Dukelskou až po křižovatku s ulici Husovou a dále bude částečně uzavřena křižovatka Tyršova Husova,“ uvedl Robert Novák z Odboru výstavby a územního plánování Městského úřadu v Benešově.

Kdy dojde k dokončení stavby parteru Tyršovy ulice, není jasné. Nejnovější, i když neoficiální informace uvádějí dokonce i druhý měsíc příštího roku.

Komunální odpad. Ilustrační foto.
KRÁTCE: Za odpad v dalším roce zaplatí lidé v Benešově stejně jako letos