Ulice je plná obchodů a překážky, které by za nákupy zákazníci museli překonávat, řadu z nich odradily. Právě o tom mluvil v březnu roku 2016 tehdejší starosta Benešova Petr Hostek, když kritizoval své předchůdce za to, že chtěli spustit rekonstrukci na podzim roku 2015. „Tyršovka by byla celou zimu rozkopaná na hadry. To by se lidem fakt špičkově nakupovalo na Vánoce,“ uvedl.

Jenž právě do téhle fáze se teď rekonstrukce, kterou radnice spustila 16. listopadu 2017, dostala. Po několikerém posunu termínů dokončení díla a navyšování nákladů živnostníci i obyvatelé ulice prožijí na staveništi druhé Vánoce. K tamním podnikatelům se dokonce ani pořádně nemohou dostat vozidla zásobovačů.

Václav Pošmurný.
Jednatelem kulturního a informačního centra se stane Václav Pošmurný

Podle trafikantky Hany Turkové, se ale v poslední době pracovní morálka na stavbě výrazně zvedla. „Je to o sto, sto padesát procent lepší. Dělají od brzkého rána až do tmy,“ uvedla. Důvod, proč to tak žena vnímá, objasnil stavbyvedoucí Martin Vaňous. „Přidali jsme pracovníky a zvýšili pracovní tempo. Budeme se snažit pracovat i o svátcích,“ řekl.

Ale ani to ztrátu času nedožene. Hotovo mělo být už 20. prosince. V horní části ulice schází k napojení na křižovatku s Dukelskou ulicí stále zhruba 20 metrů. A vzhledem k tomu, že radní odmítli posunutí termínu dokončení díla, musejí na řadu přijít sankce. „Musíme ale nejprve stanovit, kdo za co může a nakonec i výši penále,“ dodal starosta Benešova Jaroslav Hlavnička.

Radnice v Benešově.
Noví radní se zabývají usneseními svých předchůdců