Po necelých třinácti letech dojde na radnici v Týnci k jedné z nejvýznamnějších změn. Na svůj post rezignuje tajemník Zdeněk Hanč.
„Navršil se mi věk, proto odcházím,“ zhodnotil ukončení práce pro město Hanč. Pozici ředitele úřadu bude však zastávat až do posledního květnového dne.
Výběrové řízení na pozici Hančova nástupce se konalo koncem minulého měsíce a přihlásil se do něj pouze jediný uchazeč – Miloš Albl. Ten dosud zastává místo vedoucího odboru výstavby a územního plánování.
„Pan Albl prošel výběrovým řízením a v současnosti čekáme na jeho potvrzení krajským úřadem,“ uvedl místostarosta Martin Kadrnožka.
Jediný kandidát na post tajemníka Miloš Albl se nechtěl ke svému případnému přechodu do jiné kanceláře z osobních důvodů vyjadřovat.
Kdo vystřídá jeho? To rozhodne na základě výběrového řízení vyhlášeného v pátek současný tajemník Zdeněk Hanč.
Pokud bude Miloš Albl coby tajemník krajem schválen, což Martin Kadrnožka předpokládá, nastoupí do své nové funkce 1. června.
Tajemník má na starosti také personální politiku úřadu, není volený a je zaměstnancem města. Musí splňovat určitá kritéria, ale nakonec si ho vybírají nejvyšší funkcionáři radnice. Jeho nominaci schvaluje nadřízený orgán – kraj.