Tankodrom připomíná již drahnou dobu silnice v ulici 9. května. Tamní obyvatelé se proplétají auty mezi výmoly a po dešti se komunikace mění v ulici plnou kaluží.
„Tato ulice v místní části, jíž se říká Kolonka, je ve stejně špatném, naprosto dezolátním, stavu již několik let,“ napsal do Benešovského deníku čtenář, který nechtěl zveřejnit jméno, ale pojmenoval se jako František Dobrota. Připomněl současně, že ve velice špatném stavu je i další komunikace. „Příjezdová silnice k jednotlivým domům, a to již z odbočky z hlavní silnice u starého hřiště ve směru na Chrást nad Sázavou,“ konkretizoval.
Benešovský deník uskutečnil vlastní šetření na místě se stejným závěrem.

Chtěli bychom lepší podmínky k životu. Tak cítí obyvatelé sídliště, jemuž se říká Kolonka, situaci ve své čtvrti. Za všechny to napsal člověk říkající si František Dobrota. „Omlouvám se, že neuvádím své jméno, ale mám pro to své důvody, Týnec je malé město,“ uvedl. Pak už se věnoval tématu. „V silnici jsou v jámách velké kaluže, před kterými není úniku jak pro pěší tak pro motoristy. Ti tady marně kličkují a ve snaze vyhnout se najíždějí na chodníky. Také se v poslední době silnice na několika místech propadla. Trochu se to opraví, ono se to zase propadne, a tak je stav čím dál tím horší,“ lamentuje a připomíná, že ve špatném stavu je například i provizorně natažené vedení elektřiny. „Bylo slíbeno, že bude opravena do Vánoc roku 2006 a pak následně opraveny chodníky i komunikace, ale stále se nic neděje ani informace od městského úřadu nejsou žádné,“ dodal Dobrota s tím, že má pocit, jako by představitelé města nějak na tento kout pozapomněli.
Co na to člověk nejpovolanější, starosta Zdeněk Březina? „V lokalitě se ještě letos, nejspíš po prázdninách, uskuteční výměna vodovodního řadu a práce budeme koordinovat i s ČEZem,“ uvedl první muž radnice. Na akci má město v rozpočtu uvolněných jeden a půl milionu korun. Opravy silnice se ale tamní obyvatelé letos nedočkají.
„Silnici po opravě vodovodu necháme nějaký čas v takovém stavu. Je to důležité, protože si zahrnuté výkopy musejí nejprve sednout. Definitivní povrch silnice budeme dělat až příští rok,“ dodal Zdeněk Březina.