Na posledním zasedání zastupitelstva sice politici nedali koupi přímo zelenou, ale odsouhlasili o koupi další jednání. Na zasedání se objevily také hlasy, že vlastnictvím objektu na sebe město vezme stálý závazek s výdaji způsobenými investicemi a provozem budovy z počátku 19. století.

„Pokud Hotel Týnec koupíme, předpokládáme, že město zřídí příspěvkovou organizaci, která jeho chod včetně kultury ve městě bude spravovat,“ vysvětlil starosta.

K prodeji hotelu vedou jeho majitele Miroslava Němce nejen osobní důvody, ale především situace, kterou přinesla omezení kolem koronavirové pandemie. Ta zastavila veškerý společenský život a zařízení tak nemělo žádný zisk.

Místo pro knihovnu

Radnice počítá s tím, že by se v budově konaly kulturní akce, plesy a koncerty. „Zvažujeme ale také, že bychom tam přesunuli knihovnu, která by tak dostala větší a důstojnější prostory. Navíc by i spolky mohly získat tolik potřebné místo pro svou činnost. Možností je vzhledem k velkoryse řešenému prostoru nepočítaně,“ tvrdí týnecký starosta.

Na koupi budovy, za kterou majitel požaduje čtyřicet milionů korun by Týnec nad Sázavou musel čerpat úvěr. Nejpozději v červnu zastupitelé na svém zasedání rozhodnou, zda nemovitost město koupí.