Na posledním jednání zastupitelstva totiž starosta Martin Kadrnožka předložil kolegům k diskusi využití domu se zahradou 1000 m² v Sadové ulici.

V domě mnoho let přebývala romská rodina a ta za užívání městu nakonec dluží na nájemném 170 tisíc korun.

„Podařilo se nám ten dům vystěhovat,” uvedl na jednání starosta s tím, že dům je nyní bez nájemníků na oploceném uzamčeném pozemku. Prkny jsou zatlučené dveře i okna tak, aby do objektu nemohly vstupovat nepovolané osoby.

Kolik lidí v domě žilo, nedokázal zjistit ani úřad. Svědci z okolí nemovitosti hovoří o více než deseti lidech. Jasné ale je, že oficiálně to bylo mnohem méně. Část vystěhovaných žije nyní v dalším obecním objektu na Brodcích, část zmizela neznámo kam.

„Objekt bychom neměli prodávat a měli ho využít jako spolkový dům,” přednesl svůj názor člen komise pro rozvoj města Luděk Šefrna.

K tomu by však bylo zapotřebí až 3 miliony korun. Prostory pro spolkovou činnost ale podle starosty už nyní město má v jiných částech Týnce.

Jak dům, o jehož prodeji by mělo rozhodnout příští zastupitelstvo vypadá, popsali zastupitelé i pracovníci úřadu.

„Ve sklepě byl metr splašků, zahradu nešlo posekat strojově, protože ze země trčí nějaká železa. Tam také nájemníci pálili kabely a studna, kterou jsme ani nenašli, je podle sousedů zaházená autobateriemi, které se na zahradě likvidovaly,” popisovali svědci. V koutě zahrady nájemníci prý často cosi zakopávali, takže není vyloučeno, že se tam při rekultivaci místa najdou možná i zbytky zvířat.