Kvůli němu sice vášně neplály, avšak na stole bylo několik návrhů. Roman Hudrlík prosazoval odbourání dřívějšího vlastního týneckého dvojnásobného navýšení a tím v podstatě přijetí pouze povinného, takzvaného Janotova balíčku. Důvod?

„Lidé jsou už tak zatíženi platbami, všechno se zdražuje, teď by měly i daně?“ argumentoval.

Na zcela opačném pólu stála Miluše Burešová. Její návrh by znamenal celkově čtyřnásobnou daňovou zátěž. A její odůvodnění? „Rozpočet města peníze potřebuje.“

To naopak za správné nepovažovala její kolegyně Alice Čečilová, která odmítala hojení nedostatečnosti městského rozpočtu na úkor obyvatel. „Mělo by se více šetřit, ne zvyšovat daně,“ uvedla.

Při přednesu příkladů daní a jejich výpočtu se místostarosta Martin Kadrnožka dopustil několika chyb. Pomohl mu je odstranit až zastupitel Pavel Korec, který také navrhl vlastní kompromisní řešení. To nakonec zastupitelé přijali.

Při výpočtu daně pro rodinné domy, byty a stavební parcely v Týnci platil koeficient 1,4. V Čakovicích a Krusičanech pak 1,0. Zastupitelstvo je letos navýšilo dvakrát, na 2,8 a 2,0. Janotův balíček koeficienty znovu zvýšil dvakrát. Ty tak vystoupaly až na 5,6 a 4,0. V pondělí zastupitelstvo své předešlé rozhodnutí zrušilo a po Janotově úpravě tak definitivně platí koeficient 2,8 a 2,0. Za byt 100 m² tak uživatel v Týnci zaplatí za rok 280 korun a po připočtení koeficientu 1,2 celkově 336 Kč. Například restauracím se daň zvýší o 5 korun, na 15 Kč/m². Chataři zaplatí nově místo 4,50 korun 9. Majitelé garáží pak dokonce korun 12, místo osmi. Majitelé stavebních firem za své nemovitosti zaplatí namísto 5, dvakrát více. Zemědělci v prvovýrobě 2 koruny.