Při dotazu na fotografování neměl se zvěčňováním pro Deník problém, ale se smíchem hned ukazoval do stanu, z něhož před chviličkou vylezl. Tam jeho spolunocležník zatím jen nabíral především morální síly vysoukat se z tepla svého spacáku. Všechno ale doprovázelo veselí a žádné chmury, které se ve středu 28. července neobjevovaly ani na nebi či v předpovědi počasí.

Trasa řeky z Týnce nad Sázavou do Pikovic patří k nejmalebnějším na celém toku, a proto také k nejvyhledávanějším mezi pravověrnými i jen příležitostnými vodáky. Je dlouhá 17 kilometrů a za Kamenným Přívozem prochází hlubokým kaňonem s prvorepublikovými trampskými osadami i soliterními sruby vybudovanými na skalách vysoko nad hladinou.

Zatím citelněji nedotčenou přírodu této části Posázaví má „zkrášlit“ za Žampachem vysoký betonový dálniční most zamýšlené dálnice D3. Na trase Sázavy z Týnce do Pikovic ale leží také řada jezů, které pro nezkušené nebo lehkovážné vodáky mohou být smrtelně nebezpečné. Mezi ně patří zejména Kaňov v Krhanicích.