„V těchto dnech rozjíždíme takzvané komunitní plánování a to znamená, že do procesu chceme zapojit veřejnost. Proto se chceme sejít s občany a pohovořit s nimi o jejich potřebách v různých oblastech života," vysvětlil místostarosta Týnce Bedřich Pešan s tím, že se schůze uskuteční až po prázdninách, až se lidé vrátí z dovolené. Věková hranice pro předkládání názorů, nápadů a připomínek přitom podle Pešana, roli hrát nebude. Na setkání budou pozváni také zástupci sdružení a firem působících v Týnci.

Sebrané podněty pak architekt města Jan Vaněček zanese do dokumentu, podle něhož se jednotlivé, zastupitelstvem či radou schválené projekty, realizují.


„Z výsledku komunitního plánování pak bude město vycházet v následujících čtyřech až osmi letech," potvrdil místostarosta Týnce.
Pravděpodobně prvním tématem, které radnice bude s občany diskutovat, budou sportoviště pro seniory.


„Pohovoříme s lidmi o tom, v jaké lokalitě by bylo nejvhodnější sportoviště postavit, ale i o tom, jaké posilovací prvky by seniorům vyhovovaly nejvíc," vysvětlil Bedřich Pešan. „Chceme, aby návrhy vycházely od těch, kteří zařízení pak budou používat, a nechceme, aby to dopadlo nezdarem jenom proto, že jsme si mysleli, že máme patent na rozum," dodal Pešan.