Akci s celkovou masivní účastí propaguje a zaštiťuje International Sport and Culture Association (ISCA) a její Česká asociace Sport pro všechny. Jejím cílem je přivést ke sportování další lidi.

„Chtěli bychom k pohybu přivést nejméně sto milionů Evropanů, kteří dosud žádným způsobem nesportují," uvedl na startu v Konopišti František Sysel, hlavní organizátor benešovské akce.

Ta se loni se v Benešově uskutečnila poprvé. Na posilovací stroje u zimního stadionu, ale dorazilo jen málo zájemců. Proto organizátoři tentokrát situovali program do Konopiště a také díky počasí, se jim to vyplatilo.

První, kdo včera na start orientačního závodu s deseti stanovišti do Konopiště dorazil, byl Petr Boháč z Benešova se svým synem Péťou. „Přišli jsme, abychom se v neděli trochu hýbali," usmál se mladý muž. „Nechodíme ani turistické pochody a ani neběháme. Tuhle akci jsme přivítali jako zpestření neděle," dodal.

Prakticky ze stejného důvodu přijeli z Mrače do Konopiště také Kuckovi.

„I když se snažíme trochu běhat, tohle bereme spíš jako začátek pravidelných vycházek," uvedl Petr Kucek.

V orientačním závodě o vítězství nešlo. Na jednotlivých kontrolních místech odpovídali účastníci na otázky a na oplátku se dozvídali podrobnosti o zdravém životním stylu, olympijském hnutí, nebo o zdraví. Do Konopiště k pohybu Move week přilákal zhruba padesát lidí. Orientačního závodu se zúčastnilo sedm rodinných týmů.