Tam ho začátkem týdne eskortovala vězeňská služba na chemoterapeutickou léčbu.

Obávaný Jan Novák se může ukrývat doslova kdekoliv. Tedy i v okolí Týnce nad Sázavou, kde se už od středy pohybuje větší množství policistů včetně techniky.

„Toto ale není jediné místo, kde policisté hlídkují. Prověřují i další poznatky a vazby, které měl Jan Novák v minulosti," uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Vzhledem k tomu, že zhruba každých pět minut přijímá policie na tísňové lince 158 z řad veřejnosti další informace o možném výskytu hledaného uprchlého vězně, vyjíždí tyto poznatky prověřit. A nejedná se pouze o Prahu a její okolí, ale o celou Českou republiku. Dokonce není vyloučeno, že Jan Novák může být i za hranicemi.

„Zatím se žádný poznatek nepotvrdil, takže kolegové dál pátrají," řekla Jana Rösslerová. „Navíc Obvodní soud pro Prahu 10 vydal Evropský zatýkací rozkaz, takže po uprchlém vězni pátrá prakticky už celá Evropa," poznamenala policejní tisková mluvčí, která z taktických důvodů odmítá vývoj pátrání jakkoliv komentovat.

Jediné, co Jana Rösslerová prozradila, že vzhledem k tomu, že se jedná o zvlášť nebezpečného vězně, policie situaci v žádném případě nepodceňuje a využívá k pátrání všechny dostupné prostředky. Tedy například i vrtulník s termovizí, který v rámci potřeby vzlétá.