“Turisté si výstupem připomenou výročí vzniku Československa a KČT. Ten v roce 1941 rozhlednu na Blaníku postavil. Jako odměnu účastníci obdrží upomínkový list, pamětní razítko a suvenýr vydaný k akci,” řekl pořadatel akce Zdeněk Jirásek z KČT Středočeská oblast s tím, že u příležitosti akce bude vydaná také Výroční turistická známka i nálepka a Turistická vizitka k akce.

Pro turisty je ale hlavním cílem samotný pochod. Proto pořadatelé připravili hned tři trasy, různě dlouhé a rozmanité. Nejdelší trasa bude měřit 33 kilometrů, další 19 kilometrů a nejkratší 9 kilometrů.

Start bude přichystán v Benešově na nádraží od 8 do 10 hodin, u domašínského nádraží od 8.30 do 11 hodin a v Louňovicích u zámku od 9 do 11 hodin. Zároveň bude doprava na trasu do Louňovic pro zájemce zajištěná smluvními autobusy. “Odjezd z Benešova je naplánovaný na 8.50 a 10.15. Autobusy budou přistavovány do blízkosti nádraží, jízdné si ale účastníci musí zakoupit na startu v Benešově,” připomněl Zdeněk Jirásek.

Stejně tak z cíle, který bude přichystán u Domu přírody Blaník, budou odjíždět autobusy. Ty turistům zajistí odvoz z místa do Vlašimi. Do cíle je ale nutné dojít do 18 hodin.

Akce turistů v okrese a okolí:21. 4. Výstup na Blaník - Jarní sraz turistů (Blaník)
23. 6. Údolím zlatonosné Kocáby (Štěchovice)
8. 9. Benešovské toulky (Benešov)
22. 9. Putování za šternberskou hvězdou - 15 let Středočeské oblasti KČT (Český Šternberk)