Vyráželo se od benešovské sokolovny, přes konopišťský zámecký park, kolem rybníka, až ke kostelu sv. Jakuba a Filipa na Chvojně.

„Tento pochod je Memoriál Jaromíra Maška, který byl dlouholetým benešovským turistou. Poměrně hodně se zasloužil o rozvoj turistiky tady v Benešově a proto jsme se v roce 2005 rozhodli uspořádat na jeho počest tenhle novoroční výšlap,“ vysvětlil Jiří Polesný, předseda Klubu českých turistů Benešov, který je zároveň pořadatelem pochodu.

Uvedl, že memoriál Jaromíra Maška je zařazený mezi akce Novoroční čtyřlístek. Výtěžek z pochodu poslouží na vybudování tras pro vozíčkáře a tělesně postižené.

„Díky pochopení Václava Potůčka, který je s kostelem na Chvojně úzce spjatý čeká na všechny turisty prohlídka této historické památky a malé občerstvení,“ dodal Polesný.

Novoročního pochodu, který měří zhruba pět kilometrů a má mnohaletou tradici se mohl zúčastnit každý. Bez ohledu na to, zda je či není členem Klubu českých turistů. Díky tomu se v cíli sešlo více než stovka milovníků chůze.