Právě před ním se první listopadový den sešli zástupci Nemocnice Rudolfa a Stefanie Benešov se dvěma členy kapely Tři sestry, kteří přijeli tuto vizitku na babybox osobně nalepit.

„Jsme velice rádi, že se skupina Tři sestry rozhodla podpořit zrovna náš babybox a podílet se tak s námi na záchraně dětských životů a na pomoci osobám, které se dostali do tíživé životné situace," poděkoval členům kapely Veronice Borovkové (harmonika) a Ronaldu Seitlovi (kytara) ředitel benešovské nemocnice Michal Oščipovský.

Skutečné miminko nahradila panenka

Ti měli díky staniční sestře novorozeneckého oddělení Šárce Šnajdrové možnost zjistit jak babybox funguje a vidět jeho vnitřní prostory, v kterých byla pro ilustraci uložena místo opravdového miminka panenka.

„Babybox je opravdu úžasná věc, která má svůj smysl, i kdyby zachránila život jen jednomu dítěti. A benešovskému se podařilo zachránit již dva dětské životy, z čehož máme radost a víme tak, že jsme podpořili opravdu důležitou a užitečnou věc," řekla Veronika Borovková z kapely Tři sestry.

„V podobných projektech chceme samozřejmě pokračovat i do budoucna," doplnil svou kolegyni Ronald Seitl.

Samolepka je ovšem jen pouhou třešničkou na dortu. Daleko důležitější je podpora ve formě šeku na padesát tisíc korun, jako příspěvek na roční provoz benešovského babyboxu, který kapela předala do rukou ekonomického náměstka benešovské nemocnice Filipa Zítka 7. září na svém závěrečném koncertu letošní Open Air sezóny ve Vestci u Prahy.

Peníze střádala kapela postupně

„Peníze kapela střádala zhruba v průběhu první poloviny tohoto roku i za pomoci svých fanoušků. Část příspěvku pochází ze vstupného na narozeninový koncert na pražském Džbánu a další část z prodeje limitované edice triček podepsaných Třemi sestrami a členy legendární punkové skupiny The Toy Dolls," uvedla Lucie Voláková z Nadace VIA s tím, že, na podporu babyboxu přispěly i charitativní dražby unikátních kostýmů, ve kterých jednotliví členové kapely absolvovali letošní turné.

Babybox benešovské nemocnice byl zprovozněn v roce 2009 a za dobu svého fungování zachránil již dvě miminka. První v červnu 2011 a druhé v září 2012, jen pár dní po předání šeku na padesát tisíc korun od skupiny Tři sestry.