Jedním ze způsobů, jak organizace zajišťuje potřebné prostředky na financování své činnosti, je pořádání benefičních akcí.​ Letos startuje obecně prospěšná společnost TŘI první ročník charitativního knižního bazaru, jehož výtěžek poputuje na transparentní účet organizace, z kterého je hrazena přímá péče o pacienty v domácím i lůžkovém Hospici Dobrého Pastýře.

"Před 14 dny se nám ozvala mladá maminka ze Žďáru nad Sázavou, která nyní čeká své čtvrté dítě, s nabídkou darování několika set knih pro náš hospic. Také se nabídla, že by nám případně pomohla zorganizovat i dobročinný knižní bazar," přiblížila vznik celého nápadu zorganizovat dobročinnou burzu knih Jana Vernerová, manažerka komunikace obecně prospěšné společnosti TŘI.

close Páteční Deník s TV magazínem. info Zdroj: Deník zoom_in

"Narychlo jsme se potkaly a okamžitě nám bylo jasné, že chceme udělat akci větší, vyzvat k darování knížek širší veřejnost, uspořádat opravdu velký bazar v hezkém a důstojném prostředí a skrze tuto příležitost šířit myšlenku doprovázení a důstojného odcházení dál," dodala Jana Vernerová.

​Pokud se vám doma hromadí knížky a přáli byste si, aby dostaly druhou šanci, potěšily někoho dalšího a navíc ještě pomohly potřebným, je tato dárcovská výzva přímo pro vás! Sbírka zachovalých nepoškozených knih skončí v neděli 23. února. Sběrné místo je na recepci Hospice Dobrého Pastýře v Sokolské ulici 584 v Čerčanech. Domluvit se lze na telefonním čísle: 722 671 851 nebo e-mailové adrese: komunikace@hospic-cercany.cz.​

​Velký dobročinný bazar knih se uskuteční v sobotu 14. března od 10 hodiny v Knihovně Václava Havla v Praze.