Vozovka vybudovaná ze žulových kočičích hlav, je extrémně nerovná. Navíc, kvůli parkování aut, také poměrně úzká. Druhý místostarosta Roman Tichovský, v jehož pracovních povinnostech jsou i investiční akce, však upozornil, že oprava se v nejbližší době neuskuteční.

„Nejprve je nutné opravit tamní inženýrské sítě, které pod vozovkou vedou,“ řekl s tím, že investovat nyní do povrchu a pak novou vozovku bourat a látat ji, by nebylo správné.

Pustit se do celkové rekonstrukce Husovy ulice už nyní, ale není snadné. Kdyby stroje uzavřely i tento průjezd, doprava by kolabovala v na jiném místě - v Čechově ulici.

Kvůli rekonstrukci Husovy ulice, je nejprve zapotřebí opravit potrubí navazující na už zrekonstruované sítě pod právě budovaným dopravním terminálem. „Týká se to sítí v Jiráskově, Žižkově ulici. Teprve pak budeme moci celkově opravit i Husovu ulici,“ vysvětlil Roman Tichovský.

Vozovka v Husově ulici by pak měla být tišší, z obalované směsi. Žulové kostky zůstanou jen v místech pro stání vozidel. Přitom by podle vedení města mělo dojít i k rozšíření vozovky na úkor části přiléhající ke stromořadí u parku před gymnáziem.