V průběhu vystoupení měli všichni na sobě stejná trička. Příprava trvala zhruba tři měsíce a zajímavostí bylo, že se tanečníci naučili choreografii dopředu se svým lektorem každý ve svém městě.

Do rekordního pokusu se zapojila města Trhové Sviny, Loděnice, Obecnice, Chrudim, Hořovice, Bystřice, Plzeň, Neveklov, Jablonec nad Nisou, Tábor, Kladno, Beroun, Čerčany, Vlašim, Hostivice, Praha, Pardubice, Říčany, Benešov, Příbram, Všenory, Karlovy Vary, České Budějovice, Mnichovice, Votice a Senohraby.

Jednotliví lektoři přijeli nejprve do Benešova, kde je Jaroslav Havelka naučil choreografii. Tu pak nacvičili se svými svěřenci ve svých městech. Nakonec stačila jedna společná generálka a šlo se na to.

Takto by se dal v kostce popsat rekord v největším počtu lidí z jedné taneční skupiny tančících společnou choreografii, který vznikl na zimním stadionu v Benešově, a je zapsaný v TOP 10 České knihy rekordů. To je ovšem pouze první úspěch.

„Teď zkoušíme zapsání i do Guinessovy knihy rekordů (GKR). Ale zatím nemáme ještě žádnou zprávu, jak to dopadlo, jelikož GKR nemá v České republice zastoupení, takže se všechno vyřizuje přímo v Americe," přiblížil plány Jaroslav Havelka, zakladatel taneční skupiny Dancing Crackers.

Než se ale skupina 342 tanečníků sešla na benešovském zimním stadionu, aby pod dohledem komisaře z agentury Dobrý den, která má na starosti Českou knihu rekordů vytvořila rekord, vyzkoušela si hromadný tanec nejprve nanečisto.

„Loni jsme naučili 232 holek a kluků ve věku zhruba 4 až 20 let z dvacítky různých měst společnou taneční choreografii, poté jsme se sešli v pražských Dejvicích, přímo na kulaťáku a tam jsme v délce jedna minuta a 42 vteřiny zatancovali street dance. No a následně rok na to, tedy v letošním roce jsme tady v Benešově na zimáku překonali svůj vlastní rekord," prozradil Jaroslav Havelka, který se prý se svými svěřenci o jeho opětovné překonání pokoušet nebude.

Pro zkušenost si taneční skupina Dancing Crackers dojela do pořadu Česko-Slovensko má talent, kde skončila mezi 150 NEJ z celého Česka a Slovenska.

V roce 2015 sice plánuje, že se na benešovském zimním stadionu sejde určitě přes pět set tanečníků street dance, ale půjde pouze o taneční akci, na níž se sejdou tanečníci z Dancing Crackers z třiceti měst, kde taneční skupina působí.

„Už to není motivační. Teď si počkáme, jestli se bude snažit nás někdo v tomto rekordu překonat, a pak se vyrazíme do protiútoku. Do té doby budeme čekat na výzvu," uvedl s lišáckým úsměvem zakladatel Dancing Crackers .

A kdo s nápadem vytvořit rekord v největším počtu tanečníků street dance vlastně přišel?

„Já," přiznal se bez mučení Jaroslav. „My se neúčastníme žádných tanečních soutěží, tak jsem chtěl našim svěřencům dopřát nějaký zážitek, který by jim vynahradil ten adrenalin ze soutěží," vysvětlil velký příznivce moderního tance, který má do budoucna velké plány.

V horizontu pěti let by chtěl se svými tanečníky naplnit pražskou O2 arenu. Spojit se například s Michalem Davidem, se Sokoly a podobně a vytvořit něco, nač nejen diváci, ale ani samotní účastníci budou dlouho vzpomínat.

„Je to cíl dlouhodobý a hodně náročný, nic méně s některými umělci už jednám," dodal Jaroslav Havelka.