„V tento den se na naši školu sjeli vybraní žáci devátých ročníků z okolních základních škol a v šestičlenných družstvech soutěžili o nejlepší prezentaci vlastního návrhu, jak by přispěli na pomoc některé z afrických zemí," přiblížil akci Marek Hašek, pedagog OA Neveklov.

Každé družstvo měl na starosti jeden student ze třídy učitelky Václavy Netolické, tutory družstev tedy byli studenti 1.A. Ti se po celý den o své družstvo pečlivě starali. Vysvětlovali pravidla soutěže, organizaci dne, pomáhali s přípravami, a pokud bylo třeba, snažili se předat své zkušenosti formou užitečných rad.

Například jak správně vytvořit a předvést prezentaci své práce. Své skupině o velké přestávce nabídli pro posílení pracovního výkonu i občerstvení.

„Poté, co skupina odprezentovala, provedl ji tutor po celém areálu naší školy, ukázal jí učebny, tělocvičnu, školní jídelnu a zavítali i na domov mládeže, kde se jich ujala paní vychovatelka," pokračoval Marek Hašek.

Na závěr dne se uskutečnilo vyhlášení výsledků, kdy byla pro šikovné soutěžící nachystána hezká odměna. Vítězem se stala Základní škola Čerčany.

„Celý den byl velice příjemný, získali jsme nové zkušenosti. Byla to taková malá praxe práce s lidmi, organizace práce kolektivu. Troufám si říci, že se celý den moc líbil i žákům, kteří k nám na soutěž zavítali," dodal závěrem pedagog.