Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tak to vidí lídři volebních stran v Benešově - Petr Hostek

Benešov – Jste už rozhodnuti, koho zvolíte v pátek 10. a sobotu 11. října do čela města? Jestliže zní vaše odpověď záporně, pak vám možná pomůže malá sonda do názorů lídrů osmi volebních subjektů. Benešovský deník jim položil čtyři jednoduché otázky. Zatímco v tištěné podobě Benešovského deníku bylo nutné odpovědi vzhledem k omezenému prostoru stránky krátit, tady najdete odpovědi nekrácené.

5.10.2014
SDÍLEJ:

Městský úřad Benešov.Foto: Zdeněk Kellner

Otázky Deníku
1. Postavil byste novou mateřskou školu?
2. Prosazoval byste výstavbu městských nájemních bytů?
3. Napnul byste své síly pro urychlené řešení stavby obchvatu města?
4. Posílil byste počet strážníků?

Petr Hostek.

ČSSD – Petr Hostek
1. Ano samozřejmě, právě tato problematika je jednou z priorit v našem volebním programu. Chceme jednoznačně řešit problematiku mladých rodin a maminek s dětmi. Budeme jednat o navýšení kapacity mateřských školek a jeslí, podpoříme vznik dětských skupin a hlídání dětí v rámci firem a podniků. Podpoříme mimoškolní aktivity dětí a pomůžeme maminkám nastartovat jejich pracovní kariéru. Rozšíříme na území města dětská hřiště a budeme chtít vybudovat tzv. bezpečná hřiště

2. Otázka není o tom stavět nové nájemní městské byty, ale o vytvoření podmínek, které budou aktivně a efektivně řešit bytovou otázku města a jejich občanů. To považujeme za důležité především proto, aby mladí lidé neodcházeli z Benešova. Vytvoříme podmínky pro vznik dalších sociálních a startovacích bytů pro mladé. Vytvoříme možnost k uvolnění městských pozemků k výstavbě rodinných domků a to nejen v Benešově, ale i v přilehlých osadách. Budeme modernizovat stávající bytový fond. Využijeme výsledky auditu o současném využívání a stavu bytového fondu. Nebudeme nutit nájemníky ke koupi městských bytů, ani jejich byty neprodáme jinému zájemci. Nezapomeneme ani na bydlení seniorů v domech s pečovatelskou službou.

3. Určitě napnul. Jednoznačně je nutné koncepčně zlepšit dopravní infrastrukturu města. Jednorázové a nekoncepční objezdy, zákazy vjezdu, zúžení silnice, provizorní kruhové objezdy a podobně, nic neřeší, naopak naštve lidi. Chceme včas informovat občany o změnách dopravy a stavebních úpravách komunikací ve městě. Budeme se věnovat údržbě ulic a chodníků nejen v centru města. Zkrátíme placené parkovací doby. Budeme pokračovat v jednání o obchvatu Benešova a ulehčení dopravy ve městě. Zvýšíme bezpečnost chodců v místech jako je nádraží, školy a podobně. Chceme pokračovat ve výstavbě osvětlených přechodů pro pěší. Chceme zjednodušit cestu pěším na zámek Konopiště. Budeme účinně regulovat rychlost na vybraných komunikacích. Zajistíme lepší dopravní obslužnost MHD v odlehlých lokalitách města, případně i v přilehlých osadách. Budeme lépe koordinovat trasy MHD a příjezdy na vlakové a autobusové nádraží.

4. Samozřejmě I v této oblasti je co vylepšovat. Zlepšit bezpečnost a čistotu města. Jak? Přece efektivnějším řízením městské policie a určením priorit práce městských strážníků. Městská policie musí svým vystupováním a jednáním budit nejen respekt, ale i důvěru občanů. Posílíme počet a četnost hlídek v problémových částech města a městským strážníkům vytvoříme podmínky pro lepší výkon jejich práce. Zlepšíme součinnost městské policie a PČR. Rozšíříme a doplníme bezpečnostní kamerový systém. Více budeme sledovat provoz heren a kasin a regulovat hazard na území Benešova. Zajistíme dodržování nočního klidu. Klademe důraz na prevenci a přednášky v rámci školní výuky. Městské parky a odpočinkové zóny musí sloužit lidem, ne drogově závislým. Na úklidu města by se měli podílet i lidé, kterým město umožňuje pobyt na adrese MÚ.

Autor: Zdeněk Kellner

5.10.2014
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

KRIMI MIX: Osmatřicetiletý muž zmizel, objevil se za 3 dny

David Rath.
22

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Pro Jakuba Pustinu je Vlašim srdeční záležitost

Vlašim – Vlašimský zámek bude ve čtvrtek 19. října patřit opernímu zpěvu. Od 19 hodin zde vystoupí pěvec Jakub Pustina a vítězové Mezinárodní pěvecké soutěže v operním zpěvu Jihlava 2017. Kromě Vlašimi budou mít podobnou příležitost už jen posluchači v Pelhřimově, Kuřimi, Dolní Cerekvi a Kraslicích.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme školáky ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice

Benešov - Představujeme vám dvě třídy ze ZŠ Netvořice a ZŠ Krhanice.

Týnec a stavební firma se viní ze šlendriánu

Týnec nad Sázavou – Vzájemné obviňování města Týnce a firmy Dakastav ze Starého Města na Uherskohradišťsku ze šlendriánu, stálo na začátku sporu investora přístavby školy a jejího zhotovitele.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení