Svatý Valentýn se rychle blíží a obchody se předhání v nabídce různých květin, šperků, přáníček nebo dárkových poukazů, kterými se obchodníci snaží využít své služby.
Květinářství se připravují na větší odběr květin od dodavatelů. „Na Valentýna lidé nejvíce kupují růže, hlavně červené. Na sobotu 14. února se připravujeme, objednali jsme větší množství květin,“ uvedla prodavačka květinářství ve Vnoučkově ulici.
Papírnictví praskají ve švech, lidé vybírají z různých zamilovaných přáníček. „Valentýnek máme dost, s různými vzory jako jsou srdíčka, medvídci, děti, květiny nebo zvířátka,“ řekla prodavačka papírnictví.
Pro některé je Valentýn neboli svátek zamilovaných den, kdy mohou dokázat své druhé polovičce, jak moc jí milují, pro jiné jenom komerční svátek. Není špatné, když zamilovaní slaví svou lásku, ale tato tradice by neměla zůstat pouze u jednoho dne v roce.
„Svatého Valentýna s manželem vůbec neslavíme ani jsme ho nikdy neslavili, ten svátek se mi vůbec nezamlouvá. Jenom se na prvního máje líbáme pod rozkvetlou třešní,“ sdělila Eva Prcházková z Dobříčkova.