Zatímco to první může člověk ovlivnit jen velice těžko, to druhé už tak nemožné není. Stačilo zajít včas na matriku a na 11. listopad si zarezervovat některé z oddacích míst. Ti, co měli velké štěstí, nebo spíš na všechno mysleli s dostatečným předstihem, si k šesti jedničkám mohou připsat ještě další dvě. Jedenáctého jedenáctý, dva tisíce jedenáct, jedenáct hodin.V tento den si na Benešovsku řekne své ano hned několik párů.

Na dnešní den připadlo magické datum, s šesti jedničkami, 11. 11. 2011. A kdo ho chce především využít, jsou novomanželé. Celá řada z nich se rozhodla, že právě v tento den vstoupí do svazku manželského.

„Pokud by byl v tento den o svatby nezvykle velký zájem, jsme schopni vyhovět jednadvaceti až čtyřiadvaceti novomanželským párům,“ uvedla před nedávnem Miluše Stibůrková, tajemnice Městského úřadu Benešov s tím, že jsou schopni sestavit až tři oddávající týmy, které mohou souběžně oddávat na třech místech najednou.

Na Benešovsku se rozhodlo uspořádat svatbu hned několik novomanželských párů. Někteří dokonce budou mít to štěstí a své ano si řeknou úderem jedenácté hodiny dopolední.

„U nás bude svatba v jedenáct hodin,” potvrdila týnecká matrikářka Marcela Povolná.

Jedenáctou hodinou začnou svatební obřady i ve Vlašimi a ve Voticích, jeden novomanželský pár uzavře manželství dokonce jedenáct minut po jedenácté hodině.

Zatímco všichni ti, kteří si 11. listopadu 2011 řeknou své ano věří, že jim toto datum přinese štěstí, někteří numerologové už tak optimističtí nejsou. Míní, že tolik jedniček najednou, může mát neblahý vliv na budoucí společný život novomanželů. Podle jejich názoru může dojít k rozepřím, kdo bude v rodině mít rozhodující slovo.

Dalším zajímavým datem, které nás v letošním roce ještě čeká je 20.11.2011. To ale připadá na neděli, takže se žádné svatby pravděpodobně konat nebudou. A jak to bude příští rok? Dvanáctý prosinec připadá na středu a dvacátého prosince je čtvrtek.

BENEŠOV
obřadní síň MěÚ Benešov ⋌4 svatby
zámek Jemniště ⋌1 svatba
zámek Konopiště ⋌3 svatby
VLAŠIM
zámek Vlašim ⋌2 svatby
TÝNEC NAD SÁZAVOU
zámek Lešany ⋌1 až 2 svatby
SÁZAVA
⋌žádná svatba
VOTICE
obřadní síň MěÚ Votice ⋌2 svatby