„Třída 2. C za to získala jeden den volna navíc na celodenní výlet. Žáci dojeli s třídní učitelkou Stanislavou Kletečkovou a koordinátorky sběru Miroslavou Jarošovou na exkurzi při natáčení seriálu do Benátek nad Jizerou,“ připomněl kantor Tomáš Lichtenberg s tím, že v natočené scéně žáci vystupují z autobusu a při tom je oslovil herec a lákal je do restaurace Grand hotelu.

Ještě než studenti vstoupili do „autobusové“ scény, fotograf štábu je také zvěčnil. „To aby byla jistota, že při dalším natáčení budou vypadat úplně stejně. Kostymérka každého zkontrolovala, zda na bundě či batohu nemá logo nějaké firmy a značky na botách přelepovala černou páskou,“ potvrdil Tomáš Lichtenberg.

Další natáčení žáky OA Vlašim čekalo o tří týdny později v ateliérech v Praze Holešovicích. Obléci se žáci museli stejně jako poprvé a také účesy musely odpovídat těm na fotografiích. „Vlašimští komparzisté představovali chudé studenty, kteří si v Grand hotelu dali jen vývar ze šišek a udělali podniku malou tržbu,“ dodal Tomáš Lichtenberg a připomněl ještě, že 93. díl seriálu v němž vystupují i studenti z Vlašimi, bude televize vysílat pravděpodobně až v dubnu příštího roku.