„European Youth Event je jedinečná příležitost pro tisíce mladých Evropanů, kteří zde mohou volně diskutovat o aktuálních problémech současné doby, poznávat nové zvyky, tradice," uvedla Miroslava Hulanová, pedagožka Obchodní akademie Neveklov s tím, že v průběhu setkání si studenti vzájemně vyměňovali myšlenky a představy o otázkách týkajících se mládeže, přicházeli s vlastními návrhy řešení na zásadní otázky pro budoucnost a setkávali se s europoslanci.

Nechyběl ani bohatý kulturní program, koncerty, akrobatická vystoupení, graffiti stěna či například setkání s kytarami, kterého se mohli studenti účastnit.
Setkání se zúčastnilo bezmála osm tisíc studentů pocházejících ze všech členských států EU i mimo ni, a jejich průměrný věk byl 
21 let. Bylo pro ně připraveno více než 150 aktivit, na nichž se podílelo více než 
50 mládežnických skupin.

„Všichni, kteří jsme do Štrasburku vyrazili, jsme vytvořili bezvadnou partu. Rozuměli jsme si, vzájemně si pomáhali. Mohli jsme navštívit různé aktivity či workshopy. Setkání bylo velmi dobře zorganizované a byla spousta aktivit. Jen času bylo málo. Hrozně rychle všechno uteklo, bylo by třeba ještě několik dalších dní, abychom všechno poznali," řekla Linda Leová.

„Mezi organizátory byli i Slováci, takže bylo super, že jsme mohli mluvit i česky. Bylo to zajímavé ve Francii slyšet domácí jazyk," poznamenala Tereza Hynčicová.

„Ale nejvíce jsme využili angličtinu. Jen škoda, že nočním koncertem, kde se bavilo a zpívalo všech skoro osm tisíc účastníků, akce končila," dodal Martin Bitarovec.