Dokážeme si to vůbec jen představit? Asi těžko.

Podpořit lidi s tímto těžkým handicapem může každý. Ve středu startuje dobročinná akce na jejich podporu. Až do pátku si od dobrovolníků ze sdružení Lorm můžete právě vy zakoupit za třicet korun červenobílý náramek přátelství.

Podle náramku na vaší ruce hluchoslepí dotykem poznají, že jim pomáháte.

Do letošního, celkově už osmého ročníku celonárodní sbírky Červenobílé dny, se zapojí téměř osm set dobrovolníků ze dvaačtyřiceti středních, vyšších a vysokých škol.

„Vedení škol učinila vstřícný krok k problémům hluchoslepých, proto budeme potkávat studenty ve dvojicích s kasičkami. Ti budou prodávat náramky a poskytovat informace,“ řekla propagátorka Červenobílých dnů na Benešovsku Marie Tesková, matka takto handicapované dcery Barbory.

Studenti se ke svému poslání vybaví uzavřenými označenými pokladničkami se symbolem sbírky a označené razítkem pořádajícího sdružení Lorm.

Petra Zimermanová, ředitelka Občanského sdružení Lorm doplnila, že účelem každoročně opakované akce je mimo jiné i medializace problémů spojených s hluchoslepotou, ale také a kompenzačních pomůcek, jimiž je především červenobílá hůl.

To totiž mnozí lidé ani neznají. Sbírku mohou dobrovolníci podpořit rovněž zasláním dárcovské sms.

KAREL CHLUMEC